przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 18 maja 2013

List prezydenta na Gali 20-lecia AgroLigi

Uczestnicy i Organizatorzy
Gali 20-lecia AgroLigi
w Spale

 

Szanowni Państwo!
 
Serdecznie witam i pozdrawiam uczestników jubileuszowego spotkania AgroLigi. Szczególnie zwracam się do najlepszych polskich rolników oraz agrofirm – laureatów dotychczasowych 20 edycji konkursu. Z okazji jubileuszu AgroLigi składam gratulacje i wyrazy uznania wszystkim, którzy wnoszą swój wkład w rozwijanie tej cennej inicjatywy, promującej sukcesy naszego rolnictwa oraz upowszechniającej wzory warte naśladowania.
 
Z osiągnięciami zwycięzców konkursu miałem okazję zapoznać się osobiście, goszcząc w ubiegłych latach w Pałacu Prezydenckim uczestników finalnej Gali. To właśnie ludzie tacy jak Państwo nadają impet przemianom dokonującym się w polskim rolnictwie i w środowisku wiejskim. Jako Prezydent Rzeczypospolitej mogę stwierdzić z satysfakcją, że wiele polskich gospodarstw oraz firm związanych z przetwórstwem produkcji rolnej prezentuje dziś poziom porównywalny z najbardziej rozwiniętymi krajami unijnymi.
 
Nowoczesne sposoby upraw i hodowli, przedsiębiorczość, konkurencyjność – to atuty, którymi w szczególny sposób mogą się pochwalić zwycięzcy AgroLigi. Państwa osiągnięcia mogą być  – i z pewnością w wielu miejscach są – inspiracją dla wszystkich, którzy gospodarują na roli i wiążą swoją przyszłość z przemianami modernizacyjnymi. A od nich w dużym stopniu zależy konkurencyjność polskiego rolnictwa w Unii Europejskiej oraz dobre jutro terenów wiejskich i ich mieszkańców.
 
Dziękuję za wszystko, co Państwo robią dla rozwoju rolnictwa w naszym kraju, dla dobrego wykorzystania gospodarczego i społecznego potencjału, którym dysponuje wieś. Składam wyrazy uznania Redakcji Programów Rolnych I Programu Telewizji Polskiej, Stowarzyszeniu AgroBiznesKlub i Wojewódzkim Ośrodkom Doradztwa Rolniczego za wieloletnie zaangażowanie w organizację AgroLigi. Życzę Państwu i sobie, aby zasobność nowoczesnej polskiej wsi była dla nas wszystkich źródłem prawdziwej satysfakcji – dzisiaj i we wszystkich kolejnych latach.
 
Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.