Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 19 czerwca 2013

List prezydenta na gali konkursu „Młody Innowator”

List prezydenta na gali konkursu „Młody Innowator” odczytał minister Sławomir Rybicki

Uczestnicy
uroczystej Gali
VI edycji konkursu „Młody Innowator”

 

 

 

 

 

Wynalazca to ktoś, kto jest nie tylko pomysłowy. Nie tylko jest bystrym obserwatorem i cierpliwym badaczem. To także ktoś, kto ma odwagę i wyobraźnię. A przede wszystkim ma pasję, aby zmieniać świat. Aby poszukiwać nowych dróg i pomagać bliźnim.

 

Tacy właśnie jesteście Wy, Drodzy Laureaci. Serdecznie gratuluję Wam zdobytych wyróżnień. Wasze projekty dotyczą różnych dziedzin – ale wszystkie są niezwykle cenne. Każdy z nich powstał z jakiejś potrzeby praktycznej, a jednocześnie jest realizacją marzeń każdego z Was. Cieszę się, że kieruje Wami dążenie do innowacji i wynalazczości. Że nie jest Wam obojętne, w jakim żyjecie świecie, środowisku, otoczeniu – ale, że chcecie je doskonalić.

 

Wasze pomysły i talenty są bardzo potrzebne Polsce. W świecie XXI wieku sukces mogą odnieść te kraje i społeczeństwa, które potrafią wykazać się innowacyjnością i konkurencyjnością.
 

Życzę Wam z całego serca, żeby ta potrzeba zmieniania i ulepszania rzeczywistości była zawsze trwałą wartością Waszych działań. Opracowane projekty są dowodem, że umiecie współdziałać, wzajemnie się inspirować i dzielić odpowiedzialnością. Czasy, gdy wynalazek bywał dziełem samotnego geniusza mijają.

 

Dzisiaj liczące się innowacje powstają w specjalistycznych laboratoriach, w wieloosobowych zespołach współpracujących ze sobą naukowców, inżynierów i przedsiębiorców. Ta umiejętność współdziałania to kapitał społeczny, niezbędny dla rozwoju społeczeństw, dla pobudzania i łączenia ludzkiej energii.

 

Dziękuję nauczycielom i opiekunom, że potrafili Państwo odkryć talenty swoich podopiecznych, umocnili w nich poczucie wspólnego wyzwania i radość tworzenia. Składam też wyrazy uznania organizatorom tego ogromnie wartościowego przedsięwzięcia.

 

Życzę wszystkim Państwu – laureatom dotychczasowych edycji, opiekunom merytorycznym, twórcom konkursu – spełnienia najambitniejszych planów i sukcesów w dziedzinie innowacyjności, które będą współtworzyły obraz nowoczesnej Polski.

 


 

Poleć znajomemu