przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 29 czerwca 2013

List z okazji 100-lecia liceum w Ostrowcu Świetokrzyskim

Organizatorzy i Uczestnicy obchodów
100-lecia Liceum Ogólnokształcącego nr II
im. Joachima Chreptowicza
w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

 

 


Jubileusz 100. rocznicy powstania Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim zbiega się z 240-leciem utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Święto szkoły jest więc jednocześnie świętem najcenniejszego dzieła jej patrona. Z tej okazji gratuluję całej szkolnej społeczności – pielęgnowania najlepszych tradycji polskiej edukacji i znakomitego rozwoju szkoły.

 

Ostrowieckie liceum od samego początku kształtowało nie tylko umysły młodzieży, ale także jej serca. Na przestrzeni burzliwego XX wieku były one poddawane licznym próbom. Absolwenci mieli jednak szczęście spotkać nauczycieli, którzy stanowili inspirację dla dobrych działań. Łączyli oni troskę o przekazanie wiedzy z chęcią kształtowania wzorców postępowań, które nie straciły na aktualności od 1913 roku. I dziś profesjonalna kadra Liceum podejmuje wychowawcze wyzwania z godnym podziwu talentem, dbając przy tym o nowoczesny przekaz wiedzy.

 

Oparcie się na dobrych tradycjach jest dziś niezbędne. Przed nami kolejne wyzwania. Przyszłość Polski zależy od tego, jak wykształcimy naszych obywateli. Popularny „Chreptus” od wielu lat cieszy się renomą miejsca o wysokiej jakości nauczania. Skutecznie przekazuje wiedzę, przybliża uczniom etos szkoły i utrzymuje więzi z absolwentami. Sprzyja to harmonijnemu rozwijaniu osobowości młodych ludzi.

 

Z okazji jubileuszu Wam, Drodzy Uczniowie, życzę wytrwałości w dążeniu do zdobycia wykształcenia. Życzę Wam urzeczywistnienia celów i spełnienia marzeń. Rodzicom – patrzenia na radość swoich dzieci. Nauczycielom i Pracownikom - satysfakcji z pracy i dumy z tego, że ci wspaniali młodzi ludzie, którzy wkrótce będą stanowili o przyszłości naszego kraju, rozpoczęli swoją przygodę z dorosłością w ostrowieckim liceum.
 

 

Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.