przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 25 sierpnia 2013

List na Dożynkach Województwa Mazowieckiego

Uczestnicy i Organizatorzy

Dożynek Województwa Mazowieckiego
w Miętnem
 
 
Szanowny Panie Marszałku!
Szanowny Panie Wojewodo!
Ekscelencjo, Księże Biskupie!
Szanowni Przedstawiciele Władz Samorządowych
Powiatu Garwolińskiego i Gminy Garwolin!
Drodzy Rolnicy!
 
Z serdecznymi pozdrowieniami zwracam się do uczestników i organizatorów Dożynek Województwa Mazowieckiego w Miętnem. Składam wyrazy szacunku wszystkim rolnikom Mazowsza. Przyniesiony dzisiaj bochen chleba – plon mazowieckiej ziemi – jest symbolem Waszej wytrwałej pracy i poświęcenia w służbie krajowi i bliźnim.
 
Powszedni chleb zawsze był i będzie podstawowym dobrem w ludzkim życiu. Niezależnie od czasu i okoliczności, postępu technik agrarnych i metod gospodarowania – trud rolników zachowuje tę samą ogromną wartość. Województwo mazowieckie stanowi dobry przykład harmonijnego rozwoju. Obok stołecznej aglomeracji, obok wielkich inwestycji z dziedziny infrastruktury – jedną z wizytówek tego regionu jest prężnie działające rolnictwo, które potrafi stale się modernizować i odnosić sukcesy na wymagającym rynku żywnościowym. Mazowieckie specjalizacje, takie jak hodowla bydła mlecznego czy największe w Europie sady owocowe, obrazują rolniczy potencjał regionu. Świadectwem tutejszych osiągnięć jest również dorobek Gospodarstwa Rolnego w Miętnem, którego Prezes pełni dzisiaj zaszczytne zadanie starosty dożynkowego. Wszystkim rolnikom z Mazowsza i wszystkim mieszkańcom mazowieckiej wsi składam serdeczne podziękowanie za Państwa wysiłek w pozyskiwaniu i pomnażaniu plonów.
 
Nieraz podkreślam, jak bliskie jest mi rozumienie patriotyzmu nie tylko jako szacunku dla tradycji i naszej bohaterskiej historii, ale także patriotyzmu nowoczesnego: codziennej pracy i odpowiedzialności za rozwój naszej Ojczyzny. Właśnie tutaj, na wiejskich obszarach Mazowsza, można znaleźć wiele przykładów gospodarności i przedsiębiorczości, lokalnych inicjatyw, samorządowych dokonań. Cieszę się z tej aktywności mazowieckich rolników, która jest inspiracją i zachętą dla innych, także dla młodych Polaków, którzy wiążą swoje jutro z obszarami wiejskimi. Od dzisiejszych działań zależy ich przyszłość i jakość życia, w szerszej perspektywie – zasobność i pozycja polskiej wsi i rolnictwa.
 
Życzę Państwu, Państwa rodzinom i bliskim dalszych sukcesów, pomyślnego rozwoju i satysfakcji z owoców Waszej ciężkiej pracy. Życzę zawsze obfitych plonów oraz by sprawy polskiej wsi, a także całej naszej narodowej wspólnoty stale zmierzały w dobrym kierunku. Szczęść Boże! 
 
Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.