przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 8 września 2013

List z okazji Dożynek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Uczestnicy i Organizatorzy
Dożynek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
w Rypinie

 

Szanowny Panie Marszałku!
Szanowna Pani Wojewodo!
Ekscelencjo, Księże Arcybiskupie!

Szanowni Przedstawiciele Władz Samorządowych Powiatu Rypińskiego i Miasta Rypin!
Drodzy Rolnicy!

 

Dziś, dziękują Państwo za opiekę, pogodne lato i obfite plony. Ja dziękuję Państwu za ciężką pracę. Cenię ogromnie Państwa odpowiedzialność za ziemię i za smak polskiego chleba. Jan Paweł II podkreślał, że to dzięki pracy rolników ziemia rodzi pokarm, co stanowi szczególne źródło godności pracy na roli. Jest więc ona powodem do dumy. Wszystkich obywateli zobowiązuje do szacunku dla jej owoców.


Wiem, że województwie kujawsko-pomorskim rolnictwo jest źródłem utrzymania wielu rodzin. Przetwórstwo żywności stanowi o prawie jednej trzeciej całej regionalnej produkcji przemysłowej. Imponują Państwo przedsiębiorczością i pracowitością. Owocem Państwa starań są głębokie zmiany na wsi. Modernizują ją Państwo, rozwijają jej infrastrukturę i podnoszą jej konkurencyjność. Jestem wzruszony tym, z jakim przekonaniem przekazują Państwo dzieciom i wnukom nie tylko ziemię, ale też sens rolniczej pracy.

 

Wspaniałe wieńce dożynkowe, które przynieśli Państwo ze sobą, są świadectwem przywiązania do korzeni. Ich sploty scalają nas z polską kulturą i wielowiekową tradycją. Tradycją, której fundamentem jest zdolność łączenia wysiłków dla osiągania wspólnych celów. Dziś, naszym wspólnym wyzwaniem jest stworzenie na wsi nowych miejsc pracy. Jest także osiągnięcie samodzielności finansowej polskich gospodarstw.

 

Polska potrzebuje naszego wspólnego wysiłku i strategii, dzięki której będziemy dalej podnosili jakość życia mieszkańców.

 

Dzięki dożynkowym uroczystościom uświadamiamy sobie jak wiele otrzymaliśmy. Okazujemy wdzięczność, która jest wyrazem szacunku dla samego siebie i innych, którzy nam pomagają. Okazując wdzięczność Państwu życzę wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z pracy, która jest wyrazem prawdziwego patriotyzmu.
 

Szczęść Boże!
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.