przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 7 października 2013

List prezydenta z okazji uroczystości wręczenia Nagrody imienia Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”

Pani
Marina Hulia

Laureatka Nagrody imienia Ireny Sendlerowej

„Za naprawianie świata”
oraz

Uczestnicy i Organizatorzy Uroczystości

 
 

Szanowna Laureatko!

Szanowni Państwo!

 

Nagroda „Za naprawianie świata”, upamiętniająca niezwykłą, a zarazem tak skromną i pogodną postać Ireny Sendlerowej, kierowniczki referatu dziecięcego konspiracyjnej „Żegoty”, a przede wszystkim wielkiej działaczki społecznej, to hołd składany patronce Nagrody, a także wielkie wyróżnienie dla wyjątkowych nauczycieli.

 

Pamięć o ideałach i wartościach, które uosabiała Irena Sendlerowa, jest nam niezmiennie potrzebna. Dowodem na to są przybywające każdego roku szkoły, ulice i inicjatywy nazywane Jej imieniem. Jestem przekonany, że najcenniejszym upamiętnieniem Ireny Sendlerowej jest praca nauczycieli takich jak Pani, którzy w swojej codziennej aktywności uczą i wychowują młode pokolenie, pokazując, że nie tylko wiedza, ale także postawa jest w życiu ważna. Przekazują ideały Ireny Sendlerowej, ucząc tym samym, że szacunek dla innych, odpowiedzialność za drugiego człowieka oraz wrażliwość na jego krzywdę nie są wartościami zastrzeżonymi wyłącznie dla bohaterów szkolnych podręczników historii.

 

Jako Laureatce siódmej edycji Nagrody chciałbym złożyć na Pani ręce serdeczne podziękowanie i gratulacje – za wytrwałe poszukiwanie skutecznych metod pracy z dziećmi skrzywdzonymi przez wojnę i bolesne doświadczenie uchodźstwa, za odwagę w podejmowaniu tematów trudnych i za oddanie, z jakim wykonuje Pani pracę nauczycielki. Troska o przywrócenie Pani podopiecznym wiary w dobro oraz uczenie społeczności lokalnej dialogu międzykulturowego i tolerancji jest godna wielkiego uznania, jakim jest Nagroda „Za naprawianie świata”.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.