przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 13 października 2013

"Życzę satysfakcji i sukcesów w pracy dla dobra wspólnoty lokalnej"

Organizatorzy i Uczestnicy obchodów

                                                                       15-lecia Powiatu Warszawskiego Zachodniego

                                                                       w Ożarowie Mazowieckim

 
 
 
Odrodzenie i rozwój samorządu terytorialnego uważam za jedno z najważniejszych osiągnięć w dorobku niepodległej Polski. Z okazji 15-lecia powstania Powiatu Warszawskiego Zachodniego wszystkim jego mieszkańcom i władzom samorządowym przesyłam wyrazy uznania i serdeczne gratulacje.
 

Ten dzień dla Państwa uroczysty, jest kolejnym świętem polskiej demokracji. Powiaty to przecież najtrwalsza historycznie struktura administracyjna w naszym kraju. Cieszę się, że realizując swoje zadania, władze powiatów łączą troskę o rozwój z pielęgnowaniem tej tradycji. Tradycji samorządności, odpowiedzialności i zaangażowania, które budują wspólnotę
i zmieniają rzeczywistość.

 

Przekonany, że warto wzmacniać pozycję samorządu, skierowałem do Sejmu RP projekt ustawy zapewniającej m.in. prawa mieszkańcom do obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, jak również referendów lokalnych dotyczących konkretnych,
merytorycznych spraw. Liczę, że samorządność nadal będzie źródłem dobrej energii i korzystnych zmian. Jest przecież najwymowniejszym znakiem mądrego zagospodarowywania naszej wolności.

 

Chciałbym, aby zbliżający się rok 2014, w którym będziemy obchodzić 25-lecie odzyskania suwerenności, pozwolił podsumować polskie osiągnięcia i wytyczyć nowe wspólne cele. Bardzo mi zależy na tym, by Święto Wolności, było świętem wspólnot samorządowych i obywateli. Zachęcam do udziału i realizowania własnych pomysłów na godne uhonorowanie procesu polskich przeobrażeń ustrojowych.

 

Dziękuję Państwu za wysiłki, podejmowane w ciągu minionych 15 lat. Dynamika zmian u nas i na świecie, rosnące aspiracje Polaków i zasięg wspólnych możliwości, sprawiają, że przed nami wszystkimi pozostało jeszcze wiele ważnych zadań. Jestem głęboko przekonany, że razem zdołamy tym wyzwaniom sprostać.

 

Raz jeszcze gratulując jubileuszu, wszystkim Państwu, którym bliskie są ideały Polski samorządnej, życzę satysfakcji i wielu sukcesów w pracy dla dobra wspólnoty lokalnej.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.