przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 23 listopada 2013

List prezydenta do Księdza Biskupa Józefa Zawitkowskiego

Jego Ekscelencja
Ksiądz Biskup Józef  Zawitkowski
 
 
 
 

Z okazji jubileuszu 75. urodzin oraz przejścia w status Biskupa Seniora składam Ekscelencji serdeczne życzenia, dziękując jednocześnie za wszelkie dobro, jakie było naszym udziałem dzięki posłudze Księdza Biskupa.

 

Jestem chłopem z krwi i kości. Jestem oraczem, siewcą i żniwiarzem – mówił Ksiądz Biskup w homilii, której mogłem wysłuchać podczas tegorocznych uroczystości dożynkowych na Jasnej Górze. Zobacz także: "Sukcesy polskiej wsi plonem Waszej pracy"


Bo rzeczywiście już od przeszło pół wieku jest Ekscelencja prawdziwym oraczem, siewcą i żniwiarzem Słowa Bożego w ludzkich duszach. Ileż pięknych, poruszających treści wypowiedział Ksiądz Biskup o człowieczeństwie, patriotyzmie, o szacunku do ojczystych dziejów, literatury, polskiej przyrody. Te słowa najlepiej pokazują, jak silnie wrósł Ksiądz w tę ziemię i w tych ludzi.

 

Dzięki niezwykłej trosce kapłana i biskupa, ale też poety, wierni diecezji warszawskiej i łowickiej, a także innych miejsc Polski, którymi wiodły drogi apostolskiej misji Księdza Biskupa, doświadczali niezwyczajnej dobroci, wrażliwości i wielkiego serca Ekscelencji, zawsze otwartego na potrzeby duchowe i materialne bliźnich. W posłudze Księdza Biskupa dostrzegamy wierne odbicie ewangelicznego wzorca Dobrego Pasterza, który Chrystus pozostawił swoim uczniom, by wskazać sposób, w jaki powinni wypełniać powierzone im zadanie opieki nad Ludem Bożym i przewodzenia Kościołowi. Za ten wielki duszpasterski trud kieruję do Księdza Biskupa nasze najlepsze myśli i podziękowania.

 

Na kolejne lata życzę Ekscelencji, obok pomnażania Bożych talentów i radości z owoców pasterskiego posługiwania, pełni sił ducha i ciała, tak potrzebnych do dalszego głoszenia Dobrej Nowiny – zarówno piórem, jak też osobistym świadectwem.

 

Bronisław Komorowski

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.