przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 28 lutego 2014

List prezydenta na gali Super Samorząd 2013

Uczestnicy
gali wręczenia nagrody

Super Samorząd 2013
 
Szanowni Państwo!
 
Współpraca kształtuje zaufanie, które jest fundamentem silnego społeczeństwa. Dziękuję uczestnikom i organizatorom akcji „Masz Głos, Masz Wybór”: organizacjom pozarządowym, grupom nieformalnym, miejscowym ośrodkom kultury i szkołom, wszystkim osobom, które przyjmują na siebie odpowiedzialność za otoczenie, w którym żyją.
 
Jestem głęboko przekonany, że samorządność jest źródłem korzystnych zmian dla Polski, dlatego z satysfakcją objąłem nagrodę Super Samorząd 2013 honorowym patronatem. Gratuluję autorom wyróżnionych projektów. To Państwo udowadniają, że przeobrażenia ustrojowe w Polsce objęły też obywatelską wspólnotę. Państwa uroczystość przypomina, że wybory z roku 1989, których 25-lecie świętujemy, uruchamiając odbudowę suwerennego państwa, uwolniły też energię wspólnot lokalnych.
 
Doceniam zaangażowanie samorządów, które uczestniczą w programie. Pokazują Państwo, że celem samorządności jest nie tylko dobra organizacja, ale także otwartość na potrzeby mieszkańców i spełnianie ich oczekiwań. Mam nadzieję, że dzięki Państwa wspólnej akcji wzrośnie frekwencja w wyborach samorządowych. Że obywatele pójdą do nich z głębszą świadomością tego, że „mój głos ma znaczenie”, „wiem o co chodzi”, „wiem na kogo głosować, znam ludzi na listach”. 
 
Głęboko przekonany o tym, że należy promować współpracę na szczeblu samorządowym, skierowałem do Sejmu projekt ustawy, zapewniającej prawo do obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, jak również referendów lokalnych, dotyczących konkretnych, merytorycznych spraw. 
 
Za nowoczesną Polskę wszyscy razem jesteśmy odpowiedzialni. Bardzo mi zależy na tym, by tegoroczne 25-lecie wolności, będąc okazją do podsumowań i refleksji, stało się impulsem do wspólnego działania. Wszystkim Państwu na tej drodze, życzę kolejnych sukcesów.
 
Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.