przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 19 marca 2014

List prezydenta z okazji wręczenia „Byków i Niedźwiedzi” oraz „Złotych Portfeli”

Uczestnicy i Organizatorzy
ceremonii wręczenia statuetek
„Byków i Niedźwiedzi” oraz „Złotych Portfeli”
przyznawanych przez „Gazetę Giełdy Parkiet”

 

 

 


Zaufanie jest fundamentem rozwoju rynku kapitałowego. Gratuluję wyróżnionym nagrodami: „Byki i Niedźwiedzie” oraz „Złote Portfele”. W sposób szczególny doceniam osiągnięcia zdobywcy „Nagrody Specjalnej 20-lecia”. Państwa praca przyczynia się do kształtowania siły i konkurencyjności polskiej gospodarki. Dziękuję Redakcji „Gazety Giełdy Parkiet”  za wieloletnie starania na rzecz upowszechniania wiedzy ekonomicznej. Z satysfakcją objąłem Państwa projekt patronatem „25-lecie Wolności”.

 

Bilans ćwierćwiecza polskiej wolności kształtuje poczucie dumy. Wracając pamięcią do początku lat 90-tych dziś trudno powstrzymać uśmiech, gdy czytamy w archiwalnych zapisach, że na parkiecie notowano wówczas akcje pięciu spółek, że wpłynęło niewiele ponad sto zleceń kupna i sprzedaży, a łączny obrót wyniósł dwa tysiące dolarów.


Obecnie warszawska giełda jest największym ośrodkiem rynku kapitałowego w tej części Europy. Współgra to z sukcesami polskiej gospodarki, która mimo globalnego kryzysu, pozostaje jednym z liderów wzrostu na kontynencie.

 

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za współczesną Polskę. Bardzo mi zależy na dalszym wzmacnianiu innowacyjności przedsięwzięć, wykorzystywaniu zasobów polskiej nauki, jak również wspieraniu kultury odwagi i przedsiębiorczości wśród ludzi młodych.  Jednym z ważnych celów dla polskiego biznesu jest ekspansja na nowe rynki w Afryce, Azji czy Bliskim Wschodzie. To szansa na globalizację naszych interesów.

 

Przez 25 lat wolności Polacy dowiedli, że potrafimy realizować wielkie projekty. Przed nami szereg wyzwań. Zarządzając organizacjami mają Państwo wpływ na życie wielu ludzi. Państwa długofalowe sukcesy są źródłem satysfakcji dla tysięcy pracowników i ich rodzin. To wielkie zobowiązanie. Życzę wszystkim Państwu, aby tegoroczne Święto Wolności stanowiło inspirację dla kolejnych mądrych działań, które będą służyły Polsce.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.