przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 21 czerwca 2014

List z okazji 40-lecia Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa

Uczestnicy

uroczystych obchodów

40-lecia Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa

w Rakoniewicach

 

Szanowni Państwo!

 

Straż pożarna jest instytucją cieszącą się w Polsce największym społecznym zaufaniem. To wyraz szacunku obywateli dla ludzi troszczących się o nasze bezpieczeństwo. Doceniam działania Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, które przybliża nam historię całych pokoleń wyjątkowych osób i ich zaangażowania w pracę na rzecz lokalnych społeczności.

 

Rakoniewickie Muzeum łączy różne oblicza patriotyzmu. Pielęgnuje świadomość o bohaterskich działaniach braci strażackiej regionu na przestrzeni ostatnich dwóch wieków, a także jest wyrazem dbałości o lokalne instytucje kultury i zachowanie dziedzictwa polskości. Wielkopolanie znani są ze swoich samopomocowych i spółdzielczych inicjatyw.  To miejsce kształtują osoby, które doskonale rozumieją, na jakich wartościach musimy oprzeć naszą przyszłość.

 

Cieszę się, że Państwa placówka – licznie odwiedzana przez gości z kraju i z zagranicy – służy jako ośrodek integrujący miejscową społeczność, inspirując także rozwój życia kulturalnego. Doceniam fakt, iż Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa włączyło się w akcję Noc Muzeów, że jest otwarte na samorządowców, artystów, seniorów. Dziękuję za Państwa działania na rzecz edukacji dzieci i młodzieży. Jestem przekonany, że połączenie najnowszych technik muzealnych z pięknem wnętrz i różnorodnością zbiorów Muzeum rozbudzać będzie wyobraźnię i ambicje nie tylko przyszłych strażaków, lecz także przyszłych inżynierów, innowatorów i przedsiębiorców.

 

Z okazji jubileuszu 40-lecia Państwa wyjątkowej placówki pragnę serdecznie podziękować jej twórcom, pracownikom, sponsorom i darczyńcom – Państwa działania są pięknym wyrazem obywatelskiego zaangażowania. Życzę Państwu satysfakcji ze współtworzenia tak cennego przedsięwzięcia, zaś gościom Muzeum – inspirujących wrażeń podczas zwiedzania.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Bronisław Komorowski

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.