przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 18 października 2014

List prezydenta na obchodach 120-lecia IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Sosnowcu

Organizatorzy i Uczestnicy obchodów

120-lecia IV Liceum Ogólnokształcącego
im. Stanisława Staszica w Sosnowcu
 
 
Szanowni Pedagodzy, Absolwenci i Uczniowie!
 
Z okazji jubileuszu 120-lecia IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Sosnowcu całej Państwa społeczności pragnę złożyć najserdeczniejsze gratulacje.
 
Szkoła średnia stanowi jeden z najważniejszych etapów edukacji. Właśnie w tych latach w dużym stopniu kształtuje się charakter i obraz świata, z jakimi dorastający człowiek wchodzi w dorosłość. To także czas, kiedy młodzież zdobywa podstawy umiejętności i wiedzy, do których odwoływać się będzie później, podczas studiów i pracy zawodowej. Dlatego tak ważne jest, w jaki sposób na tym etapie kształcenia rozwijane są talenty, rozbudzane i pogłębiane zainteresowania.
 
Sosnowiecki „Staszic” należy do placówek, które z powodzeniem łączą długą i bogatą tradycję z najnowocześniejszymi metodami nauczania. Za wyjątkowo cenne uważam, że w Państwa prestiżowym liceum wychowuje się uczniów do aktywnego udziału w społeczeństwie obywatelskim, przekazuje etos patriotyczny i szacunek dla dorobku poprzednich pokoleń. Stanisław Staszic w Przestrogach dla Polski z teraźniejszych politycznych Europy związków i z praw natury wypadających odwoływał się do słów Seneki „nigdy wysiłek dobrego obywatelanie idzie na marne”. To przekonanie powinno nam towarzyszyć w codziennych działaniach. Każde z nich bowiem ma ogromny wpływ na rzeczywistość, w której żyjemy. Każdym gestem, słowem i postawą zmieniamy Polskę i kształtujemy nasz wizerunek w świecie. 
 
Jak przystało na nowoczesną placówkę oświatową, IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Sosnowcu ułatwia młodym ludziom wchodzenie w realia epoki globalizacji, kładąc nacisk na naukę języków obcych i współpracę z partnerami zagranicznymi. Dzięki temu maturzyści opuszczający liceum stają się ludźmi świadomymi własnej wartości i tożsamości, a jednocześnie otwartymi na świat i śmiało mierzącymi się z wyzwaniami, jakie napotykają na swojej drodze.
 
Gratulując dotychczasowych osiągnięć, chciałbym wszystkim Państwu z serca życzyć satysfakcji z codziennej pracy i wielu kolejnych sukcesów. Nauczycielom życzę, aby nigdy nie zabrakło im sił w wypełnianiu niesłychanie ważnej i cennej misji. Pragnę złożyć najlepsze życzenia uczniom i absolwentom – zachowajcie na zawsze entuzjazm młodości i twórcze umysły, byście na każdym etapie życia urzeczywistniali Wasze marzenia!
 
Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.