przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 24 października 2014

List z okazji 80-lecia ZUS i Dnia Pracownika ZUS

Pan
Zbigniew Derdziuk
Prezes
Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

oraz

Uczestnicy
uroczystości z okazji 80-lecia
utworzenia Zakładu

 

 

 

Szanowny Panie Prezesie!
Szanowni Pracownicy ZUS!
Panie i Panowie!

 

Z okazji jubileuszu 80-lecia ZUS oraz Dnia Pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pragnę złożyć Państwu serdeczne gratulacje i podziękowania za służbę publiczną.

 

Wydane w roku 1934 rozporządzenie prezydenta Ignacego Mościckiego o utworzeniu ZUS  było ważnym elementem unifikacji kilku porozbiorowych porządków prawno-ekonomicznych.Tegoroczne obchody 25-lecia Wolności przypominały również, że swój początek bierze ona z wielkiego zwycięstwa solidarności. Sądzę, że warto o tym pamiętać także w kontekście prawidłowego funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych.

 

Podzielam opinię, iż w znacznej mierze jest ono uzależnione od zrozumienia i szerokiej akceptacji właśnie tej fundamentalnej wartości, jaką jest solidarność społeczna. Dlatego tak ważna jest jasna i przekonująca prezentacja zasad funkcjonowania ubezpieczeń społecznych oraz ich roli w życiu każdego pracownika, każdego obywatela.

 

Szanowni Państwo! Pragnę raz jeszcze podziękować byłym i obecnym pracownikom ZUS za ich pracę i wysiłek. Życzę, aby Państwa praca była doceniana oraz by dawała Państwu satysfakcję należną wszystkim, którzy służą dobru wspólnemu.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.