przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 24 października 2014

"Jesteśmy dumni ze spektakularnego sukcesu polskiej medycyny"

Pan
Profesor dr hab. Włodzimierz Jarmundowicz
Kierownik Kliniki Neurochirurgii
w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym
im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu

 

 

Dokonali Państwo wielkiej rzeczy, która może stać się przełomem w medycynie.  Z ogromnym uznaniem przyjąłem wiadomość o efektach nowatorskiej operacji przeprowadzonej przez zespół operacyjny pod kierownictwem Pana Profesora w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. To, co dotąd wydawało się niemożliwe – na naszych oczach staje się faktem. Gorąco gratuluję Panu Profesorowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego wybitnego osiągnięcia.

 

Jesteśmy dumni ze spektakularnego sukcesu polskiej medycyny. Wyrazy uznania płyną ze wszystkich stron, składane przez największe autorytety medyczne. Choć, kierując się swoją wiedzą i odpowiedzialnością naukowca słusznie zastrzega Pan Profesor, że dla wyciągnięcia dalekosiężnych wniosków potrzeba jeszcze czasu i kolejnych tego typu operacji –  już dzisiaj Państwa osiągnięcie daje nadzieję tysiącom ludzi, że będą mogli odzyskać utraconą sprawność.

 

Dziękuję Państwu za rozsławienie polskiej nauki, za umocnienie dobrego imienia Polski w świecie. Za dostarczenie w ćwierćwiecze wolności kolejnego świadectwa, że polscy specjaliści zapisują się swoimi dokonaniami wśród znaczących procesów współczesnej cywilizacji.

 

Proszę przyjąć życzenia kolejnych znakomitych osiągnięć medycznych.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisław Komorowski


 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.