przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 23 października 2014

List prezydenta na konferencji "Annual Business in Małopolska Meeting"

Uczestnicy i Organizatorzy

konferencji Annual Business in Małopolska Meeting

“Biznes nie zna granic”

w Krakowie
 
 
 
Ćwierćwiecze polskiej wolności przyniosło wiele dokonań. Szczególnie imponujące – także zdaniem zagranicznych obserwatorów – są nasze sukcesy gospodarcze. Polska gospodarka rośnie nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat. W ciągu ćwierćwiecza polski PKB zwiększył się ponad dwukrotnie, a prognozy na najbliższe lata określają nasz wzrost na poziomie
przeszło 3 procent rocznie. Ważnym współtwórcą polskiego sukcesu jest aktywna Małopolska. Zobacz także: Doradca Krzysztof Król na konferencji Annual Business in Małopolska Meeting 2014
 

Składam wyrazy uznania małopolskim działaczom gospodarczym i wszystkim, którzy budują pozytywny klimat dla przedsiębiorczości. W Małopolsce łatwo przekonać się o sile najlepszych polskich tradycji, połączonych z modernizacyjnym zapałem. To region wysokich technologii, innowacji, gospodarki opartej na wiedzy. Rozwojowe impulsy płyną z Krakowa, jednego z największych ośrodków akademickich w Polsce. Inwestycją w przyszłość Małopolski są rosnące nakłady na działalność badawczo-rozwojową. Cieszę się, że właśnie Kraków stał się miejscem spotkań, gromadzących środowiska gospodarcze, akademickie i samorządowe. Tegoroczna debata pod hasłem „Biznes nie zna granic” jest podwójnie inspirująca: z jednej strony podkreśla, że rozmach przedsiębiorczości zależyod ambicji i wyobraźni, z drugiej zaś – że granice państw nie powinny być przeszkodą dla wzajemnie korzystnej współpracy gospodarczej.

 

Przykładem wybiegającego w przyszłość biznesu bez granic jest sukces i potencjał Krakowskiego Parku Technologicznego. To ogromne innowacyjne przedsięwzięcie,to także 17 tysięcy miejsc pracy. Z uznaniem myślę o tym, że Park zbudował pozycję wyspecjalizowanej instytucji otoczenia biznesu, która obok bogatej oferty dla firm realizuje również projekty strategiczne dla województwa małopolskiego.

 

Tak właśnie należy pojmować wyzwania dotyczące sukcesu gospodarczego – wzrost gospodarczy jest bowiem procesem, a nie jednorazowym osiągnięciem. Jednym z przepisów na trwały sukces jest współpraca pomiędzy środowiskiem akademickim, biznesowym i administracyjnym, czego dobrym przykładem jest Małopolska. Dzięki temu powstał w tym regionie ekosystem nowoczesnej gospodarki. Ważną rolę w rozwoju przedsiębiorczości pełni samorząd terytorialny, który w przyszłym roku obchodzić będzie swe 25-lecie. To właśnie samorząd, znawca lokalnych spraw, powinien być najbliżej problemów przedsiębiorców. Cieszę się, że łączą się tutaj punkty widzenia i możliwości działania dla wspólnego dobra mieszkańców Małopolski.


Serdecznie gratuluję wszystkim dzisiaj wyróżnionym Małopolskimi Nagrodami Gospodarczymi. Pokazują Państwo, jak być kreatywnym i umacniać kapitał społeczny. Życzę owocnych obrad, życzę sukcesów gospodarczych służących małopolskiej społeczności.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Bronisław Komorowski

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.