przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 11 listopada 2014

Życzenia dla podporucznika Stanisława Wiercińskiego

Pan
Podporucznik Stanisław Wierciński

 

 

 


W setną rocznicę urodzin przypadającą w Narodowe Święto Niepodległości pragnę złożyć Panu Podporucznikowi wyrazy szacunku oraz najserdeczniejsze gratulacje. Proszę przyjąć najlepsze życzenia z okazji Pańskiego wielkiego jubileuszu obchodzonego w roku 25-lecia wolnej Polski.

 

Pańskie zasługi wojenne i niezłomny patriotyzm stanowią piękną kartę w historii Polaków na Wileńszczyźnie oraz w dziejach polskiego oręża na Wschodzie. Cieszę się, że młodsze pokolenia mogą inspirować się dziś Pana niezłomną postawą i życiową drogą.

 

Była na niej służba w 6. Pułku Piechoty Legionów i 206. Pułku Piechoty, szkoła podoficerska, udział w wojnie obronnej 1939 roku i walki o Lwów, ucieczka z bolszewickiej niewoli, walka w szeregach Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej oraz udział w operacji „Ostra Brama”.


Wreszcie, powojenna decyzja o pozostaniu na ukochanej, rodzinnej Wileńszczyźnie, okupiona wieloletnim pobytem w syberyjskim łagrze. Poczytuję sobie za honor, iż w uznaniu Pańskich dokonań dane mi było mianować Pana na stopień podporucznika.

 

Dziękuję za Pańską wierność szczytnym ideałom, za odwagę i poświęcenie, z jakimi służył Pan Ojczyźnie. W imieniu własnym i wszystkich rodaków składam Panu wyrazy najwyższego uznania oraz życzenia wszelkiej pomyślności.


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisław Komorowski

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.