przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 28 sierpnia 2011

List z okazji XI Dożynek Województwa Podkarpackiego oraz XXVIII Dożynek Archidiecezji Przemyskiej w Jarosławiu

Organizatorzy i uczestnicy

XI Dożynek Województwa Podkarpackiego

oraz XXVIII Dożynek Archidiecezji Przemyskiej

w Jarosławiu


Ekscelencjo Księże Arcybiskupie!
Przedstawiciele Władz Samorządowych!
Szanowni Państwo!

Przesyłam serdeczne pozdrowienia wszystkim zgromadzonym w Jarosławiu z okazji XI Dożynek Województwa Podkarpackiego oraz XXVIII Dożynek Archidiecezji Przemyskiej.

Wielu z Państwa przybyło tutaj w nastrojach nieco mniej radosnych niż w poprzednich latach. Obecne święto plonów wieńczy bowiem rok pracy, który w tym regionie był czasem szczególnie trudnym. Skutki obfitych deszczy i opadów gradu, które przetoczyły się przez nasz kraj, dotknęły także podkarpackich gospodarzy, znacznie uszczuplając zbiory. Wszystkim poszkodowanym serdecznie współczuję i ufam, że w następnych sezonach pogoda będzie łaskawsza i pozwoli te straty odrobić. Zarazem jednak dostrzegamy, jak wobec tego doświadczenia doroczne święto plonów odsłania swoje głębokie znaczenie. Prastarym zwyczajem święcąc dzisiaj dożynkowe wieńce i bochenki chleba, okazujemy wdzięczność Panu Stworzenia za to, że nawet w tak niełatwej sytuacji obdarza nas naszym chlebem powszednim.

W tym uroczystym dniu pragnę wyrazić Państwu najwyższy szacunek i z serca podziękować za Państwa całoroczny trud. Ze swojej strony zaś chcę zapewnić, iż dbałość o dobro mieszkańców wsi uważam za jedno z najważniejszych zadań jako Prezydenta Rzeczypospolitej. Temu służy powołany w ramach Forum Debaty Publicznej, animowanego przez moją Kancelarię, zespół ekspercki pod nazwą „Obszary wiejskie szansą rozwoju”, który w swoich pracach skupia się na sprawach związanych z uwolnieniem, uruchomieniem potencjału rozwojowego polskiej wsi. Jestem przekonany, że dzięki udziałowi również przedstawicieli Państwa regionu zdołamy razem wypracować takie drogi modernizacji Polski, które będą należycie uwzględniać potrzeby i otwierać możliwości polskich rolników.

Wszystkim rolnikom Podkarpacia życzę, aby podejmowane na co dzień wysiłki przynosiły Państwu satysfakcję i zapewniały wszelką pomyślność Państwa bliskim, a także zamożność i siłę naszej Ojczyzny. Szczęść Boże!

 

Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.