przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 29 listopada 2014

List z okazji ingresu biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego

 Jego Ekscelencja

Ksiądz Biskup Jan Piotrowski
Ordynariusz Diecezji Kieleckiej

 
 

W dniu uroczystego ingresu Ekscelencji do kieleckiej bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny składam Księdzu Biskupowi serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia. Niech rozpoczynająca się właśnie posługa w Diecezji Kieleckiej będzie czasem wyjątkowego spotkania z Bogiem i z drugim człowiekiem, czasem umacniania wspólnoty i budowania wzajemnego zaufania.

 

Jestem głęboko poruszony duszpasterską drogą Jego Ekscelencji. Doświadczenia misyjne są pięknym przykładem wychodzenia naprzeciw człowiekowi, jego potrzebom i nadziejom. W tym roku przeżywaliśmy wspólnie kanonizację Jana Pawła II. To właśnie Papież Polak w swojej encyklice Redemptoris Missio pisał: „Misje dotyczą wszystkich chrześcijan, wszystkich diecezji i parafii, instytucji i organizacji kościelnych”. Życzę, by to misyjne przesłanie wyniesionego na ołtarze Jana Pawła II było dla Księdza Biskupa inspiracją do poszukiwania człowieka w jego codzienności oraz podejmowania współczesnych wyzwań, jakie stoją przed kielecką wspólnotą diecezjalną i całym Kościołem w Polsce.

 

Piękno i bogata historia Kielecczyzny jest dla każdego miejscowego duszpasterza źródłem zobowiązania, ale jest też obietnicą wielkich możliwości. Jestem przekonany, że wrażliwość i przygotowanie Księdza Biskupa przyniosą piękne owoce duszpasterskiej posługi.

 

Życzę Jego Ekscelencji, by w niesieniu radości wiary towarzyszyła Księdzu Biskupowi ludzka życzliwość i wsparcie. Proszę przyjąć najlepsze życzenia wielu łask Bożych oraz zdrowiai sił koniecznych do pełnienia zaszczytnej i odpowiedzialnej godności pasterza Kościoła kieleckiego. Całej Diecezji Kieleckiej w uroczystym dniu, w którym wita swojego nowego biskupa, składam najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności.

 

Br0nisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

 
 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.