przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 29 listopada 2014

List prezydenta z okazji 40-lecia działalności artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca „Łany”

 Uczestnicy Jubileuszowego Koncertu Galowego
z okazji 40-lecia działalności artystycznej
Zespołu Pieśni i Tańca „Łany”
Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

 
 
 

Magnificencjo, Panie Rektorze,

Szanowni Członkowie Społeczności Akademickiej

Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,

Drodzy Członkowie Zespołu „Łany”,

Panie i Panowie!
 

Z okazji 40-lecia działalności składam serdeczne gratulacje kierownictwu, współpracownikom, a przede wszystkim byłym i obecnym członkom Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Z satysfakcją objąłem honorowy patronat nad dzisiejszym koncertem jubileuszowym Zespołu, który od dwóch lat uświetnia obchody Dożynek Prezydenckich w Spale.  Zachowuję w pamięci Państwa występy podczas ceremoniału żniwnego i ufam, że Zespół Pieśni i Tańca „Łany” już wkrótce powróci do Spały, by zaprezentować swoje talenty, by dzielić się swoją radością z prezentowania pięknych polskich śpiewów i tańców ludowych.

 

Cieszę się, że do Zespołu stale dołączają kolejne roczniki młodzieży akademickiej. Kultywowane przez Państwa folklor i sztuka ludowa są wciąż niezwykle żywotne, emanujące energią. Łączą Państwo naszą współczesność z tradycjami przodków.
Oskar Kolberg, którego rok właśnie obchodzimy, dostrzegał w sztuce ludowej wierne odbicie naszego narodowego charakteru, źródło żywej wspólnoty, która przez wieki daje nam świadomość zakorzenienia, krzepi nas i inspiruje. Są Państwo artystami, którzy swoim entuzjazmem, bogatym repertuarem i wysokim poziomem wykonawczym wydobywają z polskiego folkloru jego autentycznego ducha i uniwersalne piękno. Urzekło ono i nadal urzeka widzów w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach świata, rozsławiając przy tym zasłużony Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, dziedzictwo kulturowe Wielkopolski oraz całą naszą Ojczyznę. Wyrażam za to szczere uznanie i gorące podziękowania.  

 

Życzę Państwu wielu nowych sukcesów i nagród, niezmiennego powodzenia u publiczności oraz satysfakcji z owocnej pracy nad utrwaleniem wielowiekowego dziedzictwa kultury polskiej.

 

Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.