przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 10 stycznia 2015

List prezydenta na gali konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw 2014”

Uczestnicy i Organizatorzy

uroczystej Gali Rolniczej
wieńczącej Konkurs
„Rolnik Pomorza i Kujaw 2014”
 
 
Wyniki Konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw” przyjmuję z wielką satysfakcją. Każda edycja tego przedsięwzięcia prezentuje talenty i sukcesy najlepszych tutejszych gospodarzy. Z tych osiągnięć układa się obraz pozytywnych przemian, które zachodzą dziś w Polsce na obszarach wiejskich. Dziękuję organizatorom Konkursu, że promują te znaczące dokonania. Że pomagają nam wszystkim głębiej uświadomić sobie, jak wielkim potencjałem – także w kontekście wyzwań XXI wieku – dysponuje polskie rolnictwo. Trzeba ten potencjał doceniać i wspierać.
 
Mieszkańcy ziemi kujawsko-pomorskiej dobrze wiedzą, jaką wartość ma rolniczy trud. Rolnictwo jest tu od wieków źródłem utrzymania dla bardzo wielu rodzin. Umiłowanie ojczystej ziemi oraz szacunek dla tradycji potrafią Państwo znakomicie łączyć z nowoczesnym myśleniem, specjalistycznymi metodami gospodarowania, gotowością do umacniania konkurencyjności i innowacyjności. Imponuje również, że mają w sobie Państwo społecznikowską pasję, angażując się i blisko współpracując na rzecz swych lokalnych wspólnot. W roku 25-lecia samorządności w wolnej Rzeczypospolitej ten aspekt przemian na polskiej wsi warto szczególnie podkreślić.
 
Serdecznie gratuluję i składam wyrazy uznania laureatom Konkursu. Mogą być Państwo dumni ze swych osiągnięć. Cieszę się razem z Państwem ze wszystkich sukcesów, bo są one pięknym świadectwem gospodarności, przedsiębiorczości oraz twórczej energii rolników Pomorza i Kujaw. Są one także dowodem modernizacji i rozwoju całego polskiego rolnictwa.
 
Życzę Państwu kolejnych dokonań zawodowych i społecznych, które staną się zachęcającym przykładem również dla innych. Na progu Nowego Roku składam wszystkim zgromadzonym na dzisiejszej Gali, a także mieszkańcom regionu kujawsko-pomorskiego, najlepsze życzenia pomyślności i powodzenia w życiowych planach.
 
Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.