przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 10 stycznia 2015

List prezydenta na Balu Przymierza Rodzin

Organizatorzy i Uczestnicy

    17. Dobroczynnego Balu Przymierza Rodzin
 
 
 
Ekscelencjo Panie Ambasadorze!
Szanowna Pani Prezydent!
Panie i Panowie!
 
Najserdeczniej pozdrawiam wszystkich Państwa na 17. Dobroczynnym Balu Przymierza Rodzin, nad którym wraz z Małżonką mamy przyjemność i zaszczyt sprawować honorowy patronat.
 
Nasza rodzina jest jedną z tysięcy, które tak wiele zawdzięczają Przymierzu. Poczucie przynależności do wspólnoty złączonej wartościami, takimi jak wiara, patriotyzm i otwarcie na potrzeby bliźnich, bliskie i trwałe więzi przyjaźni z ludźmi, którzy podobnie myślą i patrzą na świat – wszystko to było niezmiernie ważne, kiedy 32 lata temu powstawało Przymierze. Jesteśmy przekonani, że pozostaje ważne i obecnie.
 
W latach 80., nikt z nas nie mógł przypuszczać, że w pięknej Auli Politechniki Warszawskiej, będziemy bawić się i kwestować na rzecz szkół i innych placówek wychowawczych prowadzonych przez Przymierze. Ale wierzyliśmy, że Polska będzie na powrót wolna – i przed 25 laty udało się nam to wspólnie osiągnąć. Ma w tym wielkim sukcesie swój udział także Przymierze Rodzin, za co dzisiaj, jako Prezydent Rzeczypospolitej, z serca Państwu dziękuję. To także przykład, że my, Polacy, potrafiliśmy mądrze zagospodarować odzyskaną wolność. Za cały olbrzymi wysiłek, włożony w stworzenie od podstaw i rozwijanie tak potrzebnych instytucji edukacyjnych, pragnę złożyć Państwu gorące gratulacje i wyrazy wielkiego uznania.
 
Życzę Przymierzu Rodzin wielu kolejnych osiągnięć w Państwa ważnej i potrzebnej pracy, a dzisiaj wieczorem – dobrej, udanej zabawy.
 
Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.