Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 7 lutego 2015

"Wrażliwość na sprawy najtrudniejsze ma wielkie znaczenie"

Uczestnicy i Organizatorzy

XVI Charytatywnego Balu Dziennikarzy

 

Bal, który służy potrzebującym, to wyjątkowe wydarzenie w karnawałowym kalendarzu. Jestem wdzięczny środowisku dziennikarskiemu za jego organizację w duchu dialogu i porozumienia wokół najszlachetniejszych celów. Spotykając się tu razem, by dzielić z najsłabszymi – realizują Państwo dziennikarski etos wysokiej próby.

 

Państwa zawód i misja są wpisane w codzienność współczesnego świata. Rzetelna informacja, pogłębiony komentarz, wolne słowo i monitorująca funkcja mediów na trwałe przynależą do demokratycznego porządku. Wrażliwość na sprawy najtrudniejsze, publicystyczne talenty i szacunek dla rozmówcy mają wielkie znaczenie dla podnoszenia jakości życia publicznego w Polsce.

 

Korzystając z okazji pragnę serdecznie podziękować Państwu za zaangażowanie w obchody 25-lecia Wolności, które za nami, i 25-lecia Samorządności, które będziemy świętowali w tym roku. Przez całe ćwierćwiecze wszystkie media współkształtowały ład demokratyczny, inspirując publiczne debaty i pobudzając mentalne przemiany, konieczne do funkcjonowania w suwerennym państwie. Proszę przyjąć wyrazy uznania za wypełnianie tej społecznej misji.

 

Znamienne jest, że w radosną atmosferę dzisiejszego spotykania wpisany jest także głęboki sens i cel. Cieszę się, że łączą się Państwo w tej działalności, wynikającej z potrzeby serca, dając piękny dowód, że różnice poglądów i narracji nie mają znaczenia, gdy idzie o dobro bliźniego. Dziękuję za tę piękną inicjatywę. Mam nadzieję, że w tym roku przyniesie ona podopiecznym Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” wiele radości.

 

Wszystkim organizatorom i uczestnikom XVI Charytatywnego Balu Dziennikarzy życzę wspaniałych wrażeń i niezapomnianego wieczoru.


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisław Komorowski

 

List przekazał Doradca Prezydenta RP Jerzy Smoliński.

Poleć znajomemu