przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 19 kwietnia 2015

List z okazji obchodów Święta 15. Pułku Ułanów Poznańskich

Organizatorzy i Uczestnicy obchodów

Święta 15. Pułku Ułanów Poznańskich

i XXX Dni Ułana w Poznaniu

 

Razem budujemy nowoczesną i bezpieczną Polskę z myślą o obecnych i przyszłych pokoleniach Polaków. Źródłem narodowej dumy i inspiracją do tej pracy są nasze wspaniałe tradycje. Czerpiemy z nich siłę i natchnienie do podejmowania wciąż nowych wysiłków. Dlatego z uznaniem przyjmuję inicjatywy, które przyczyniają się do upowszechniania obywatelskiego zaangażowania i odpowiedzialności za sprawy naszego państwa. Do takich właśnie zaliczam doroczne Dni Ułana, organizowane z okazji święta 15. Pułku Ułanów Poznańskich.

 

Doceniam, że społeczność miasta kultywuje pamięć o elitarnej jednostce armii II Rzeczypospolitej, jednej z nielicznych wyróżnionych Orderem Wojennym Virtuti Militari. Szlak bojowy 15. Pułku Ułanów wiódł od Powstania Wielkopolskiego i wojny z bolszewikami, poprzez wojnę obronną 1939 roku, aż po bitwy o Monte Cassino i pod Ankoną.


Żołnierze Pułku wielokrotnie wsławili się męstwem i dokonali wielu odważnych czynów, pomnażając chwałę oręża polskiego.

 

Tę piękną tradycję kontynuuje 15. Batalion Ułanów Poznańskich im. Władysława Andersa z Wędrzyna. O żywą więź mieszkańców Poznania z jednostką dba Towarzystwo Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Pragnę za to Państwu dzisiaj serdecznie podziękować. Jestem przekonany, że Państwa działania wzmacniają patriotycznego ducha i sprzyjają właściwemu kształtowaniu postaw młodego pokolenia Polaków. Wszystkim z serca życzę satysfakcji i wielu sukcesów w tej niezmiernie ważnej pracy na rzecz dobra wspólnego.
 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Bronisław Komorowski

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.