przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 3 września 2011

List prezydenta na zlocie żaglowców „The Culture 2011 Tall Ships Regatta” w Gdyni

Uczestnicy i Organizatorzy
zlotu żaglowców
„The Culture 2011 Tall Ships Regatta”
GdyniaSzanowny Panie Prezydencie!
Szanowni Państwo!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników zlotu żaglowców „The Culture 2011 Tall Ships Regatta” w Gdyni. Jest mi bardzo miło powitać w Polsce wszystkich gości, reprezentujących żeglarską brać z wielu krajów Europy, a także spoza naszego kontynentu. Składam serdeczne gratulacje zwycięzcom tegorocznych regat.

To dla nas zaszczyt i wielka satysfakcja, że Gdynia po raz kolejny podejmuje tak wspaniałe żaglowce i ich załogi. Tym bardziej, że tegoroczny zlot i towarzyszące mu regaty na trasie z Kłajpedy przez Turku do Gdyni niosą w sobie dodatkowe przesłanie – a jest nim promocja kultury krajów Morza Bałtyckiego. Na odbywających się w tych dniach w Gdyni koncertach i innych imprezach kulturalnych na pewno nie zabraknie okazji, abyśmy mogli jeszcze bliżej się poznać i zaprzyjaźnić jako bałtyccy sąsiedzi i miłośnicy żeglarstwa.

Szczególnym miejscem tego morskiego święta jest dzisiaj pokład s.y. „Zawiszy Czarnego” należącego do Związku Harcerstwa Polskiego. Osmagany wiatrami wielu mórz i oceanów „Zawisza” obchodzi jubileusz 50-lecia podniesienia bandery i jest honorowym gościem zlotu. Pragnę serdecznie pozdrowić wszystkich Zawiszaków, obecnych na uroczystościach. Wspólnie zapisali Państwo jedną za piękniejszych i najbardziej chlubnych kart w historii polskiego żeglarstwa. Wszystkim, których łączy przekonanie, że „pod żaglami «Zawiszy» życie płynie jak w bajce” i którzy odcisnęli swój ślad w służbie tego sławnego szkunera dla Rzeczypospolitej, składam wyrazy uznania i podziękowanie.

Na ręce Pana Prezydenta Gdyni pragnę przekazać życzenia pomyślności dla uczestników i organizatorów zlotu. Wszystkim żeglarzom życzę stopy wody pod kilem, a licznie zgromadzonej w Gdyni publiczności – pięknych, niezapomnianych przeżyć.

 

Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.