przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 4 września 2011

List prezydenta na dożynkach w Olsztynku

Organizatorzy i Uczestnicy
Uroczystości Dożynkowych
Województwa Warmińsko-Mazurskiego
w Olsztynku

 

Szanowny Panie Ministrze!
Szanowny Panie Marszałku! Panie Burmistrzu!
a przede wszystkim
Drodzy Rolnicy i Mieszkańcy Ziemi Warmińsko-Mazurskiej!

Serdecznie pozdrawiam organizatorów i uczestników Uroczystości Dożynkowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Dziękuję za zaproszenie do Olsztynka, aby wraz z Państwem świętować zakończenie tegorocznych żniw. Pragnę przekazać tą drogą wyrazy wdzięczności i uznanie wszystkim rolnikom Warmii i Mazur. To również dzięki Państwa wytrwałej pracy polskim rodzinom nie brakuje chleba powszedniego.

Dożynki to uroczystość radosna i okazja do sąsiedzkich spotkań. Jednak w tym roku na radości tej kładą się cieniem straty, które wiele gospodarstw poniosło w wyniku wichur, gradu i podtopień. Żywioł ten nie ominął również Państwa regionu. Wszystkim poszkodowanym pragnę wyrazić współczucie. Ufam, że w następnych sezonach pogoda będzie łaskawsza, a jakość i ilość zebranych plonów znacząco lepsza, pozwalając te straty nadrobić.

Przepiękne Mazury i Warmia to krainy szczególnie mi bliskie. Z uznaniem obserwuję korzystną ewolucję, którą przechodzi tutejsze rolnictwo. Działania restrukturyzacyjne i rozwój przedsiębiorczości przynoszą wymierne korzyści społeczno-ekonomiczne. Ukazuje to także skalę możliwości drzemiących w polskiej wsi. Dlatego też jednym z ważniejszych zadań, jakie postawiłem sobie jako Prezydent RP, są działania sprzyjające uwolnieniu owego potencjału oraz poprawie warunków życia na obszarach wiejskich. Służą temu prace specjalnego zespołu eksperckiego w Kancelarii Prezydenta, działającego w ramach Forum Debaty Publicznej. Jestem przekonany, iż przy współudziale przedstawicieli zainteresowanych środowisk – także z Państwa regionu – zdołamy wypracować razem rozwiązania, dzięki którym wieś będzie coraz nowocześniejsza, coraz zamożniejsza, atrakcyjna jako miejsce zamieszkania i pracy zawodowej.

Życzę Państwu obfitych plonów i satysfakcji z wysiłków podejmowanych w codziennej pracy na roli oraz płynącej ze świadomości, iż Państwa praca przyczynia się do rozwoju gospodarczego Polski. Niech dobra atmosfera dożynek towarzyszy Państwu i Państwa bliskim przez cały rok. Szczęść Boże!

 

Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.