przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 15 maja 2015

List na 70-lecie Państwowego Instytutu Weterynaryjnego

Uczestnicy i Organizatorzy
uroczystych obchodów 70-lecia
Państwowego Instytutu Weterynaryjnego
– Państwowego Instytutu Badawczego
w Puławach

 

 

Szanowny Panie Ministrze!
Szanowny Panie Marszałku Województwa Lubelskiego!
Wysocy Przedstawiciele OIE i INRA!
a przede wszystkim
Szanowni Członkowie Kierownictwa oraz Pracownicy Instytutu!

 

Branża rolno-spożywcza słusznie bywa określana wizytówką polskiego sukcesu.  W wyniku demokratycznych przemian, przeszło 25 lat temu, Polska postawiła na szeroko pojętą modernizację i konkurencyjność gospodarki, na twórczą współpracę środowisk naukowych
i przedsiębiorców. Ten wysiłek przyniósł rezultaty w postaci wzrostu gospodarczego  i unowocześnieniu kraju. Duży wkład w to dzieło ma także Państwowy Instytut Weterynaryjny, którego utworzenie w 1945 roku stało się cennym impulsem rozwojowym dla wyniszczonego wojną polskiego rolnictwa.

 

Obejmując honorowy patronat nad jubileuszem tej zasłużonej placówki, pragnąłem uczcić niezwykle ważną pracę, którą od lat wykonują związani z puławskim Instytutem specjaliści z dziedziny medycyny weterynaryjnej i nauk pokrewnych. Państwa projekty badawcze i ekspertyzy dotyczą społecznie istotnych dziedzin życia. Profesjonalizm i zaangażowanie kadry oraz wysokie standardy działalności badawczej, naukowo-wydawniczej, dydaktycznej i kontrolnej czynią z Instytutu jedną z wiodących placówek tego rodzaju w naszej części Europy.

W 70. rocznicę powołania Państwowego Instytutu Weterynaryjnego pragnę serdecznie pogratulować i podziękować jego byłym i obecnym pracownikom oraz wszystkim,  którzy zapracowali na renomę tej szacownej jednostki naukowo-badawczej.


Nowoczesność i ekspansja polskiego rolnictwa, zdobywającego sobie coraz lepszą markę i coraz liczniejsze rynki zagraniczne, a także wysoki poziom polskiej medycyny weterynaryjnej to osiągnięcia, w których mają Państwo znaczący udział. To sukcesy, które budzą dumę i inspirują, które skłaniają do określania nowych, ambitnych celów.

 

Życzę Państwu powodzenia w realizacji nowych zamierzeń oraz satysfakcji ze współtworzenia pomyślnej przyszłości naszej Ojczyzny.

 


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Bronisław Komorowski


List odczytał Zastępca Szefa KPRP Dariusz Młotkiewicz

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.