przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 3 września 2011

List prezydenta na benefisie Jerzego Hoffmana

Pan

Jerzy Hoffman

  

z okazji Pańskiego benefisu proszę o przyjęcie serdecznych gratulacji oraz wyrazów uznania dla Pana artystycznego dorobku.

 

Powiedział Pan o sobie: Chciałem zdobywać widzów rozmachem, bogactwem i wyrazistością filmowych wizji. Szczególnie fascynowała mnie historia. Nie sposób nie zgodzić się tu z rzeszą miłośników Pana talentu – to ambitne zamierzenie udało się Panu w pełni zrealizować. W swoich filmach zaprezentował Pan prawdziwe mistrzostwo warsztatowe, umiejętność współpracy z najlepszymi aktorami i filmowymi profesjonalistami. Sygnowane przez Pana widowiska historyczne i kostiumowe – sugestywne, poruszające niepowtarzalnym klimatem i dbałością o stronę wizualną – przenoszą widzów w miniony już świat Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej. Jako Hetman Wielki Filmu Polskiego zawojował Pan zbiorową wyobraźnię Polaków tworząc dzieła, które, jak sienkiewiczowska „Trylogia”, od lat krzepią serca, pogłębiają naszą więź z narodową historią, przynoszą wzruszenia i refleksje. Cieszę się, że wśród wielu przyznanych Panu krajowych oraz zagranicznych nagród i odznaczeń nie brak wyróżnienia, które ceni Pan najwyżej, a więc niezwykłej, wciąż utrzymującej się popularności Pańskich filmów. Ufam, że niespożyte siły twórcze oraz odwaga, z jaką podejmuje Pan wyzwania artystyczne – czego przykładem jest pionierskie w Polsce zastosowanie technologii trójwymiarowej w filmie „Bitwa Warszawska 1920” – już wkrótce zaowocują premierami kolejnych obrazów tworzących kanon polskiej kinematografii.

 

Raz jeszcze serdecznie Pana pozdrawiam życząc dobrego zdrowia, powodzenia w realizacji przedsięwzięć twórczych oraz wszelkiej pomyślności osobistej.

 
 
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
 

Bronisław Komorowski

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.