przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 11 września 2011

List prezydenta z okazji Dożynek w Wyszkowie

Organizatorzy i Uczestnicy

Dożynek Województwa Mazowieckiego

i Diecezji Łomżyńskiej

w Wyszkowie

 

Ekscelencjo Księże Biskupie!

Szanowni Przedstawiciele Władz Samorządowych!

Drodzy Rolnicy i Mieszkańcy Ziemi Mazowieckiej!

 

Przesyłam serdeczne pozdrowienia uczestnikom Dożynek Województwa Mazowieckiego i Diecezji Łomżyńskiej w Wyszkowie. W dniu tego rolniczego święta, będącego zwieńczeniem całorocznego wysiłku i podziękowaniem Bogu za zebrane plony, kieruję do wszystkich rolników, ogrodników i sadowników ziemi mazowieckiej wyrazy szacunku i wdzięczności. W mijającym sezonie – za sprawą opadów i nawałnic – praca mazowieckich gospodarzy wymagała wielkiego wysiłku. Tym serdeczniej pragnę podziękować Państwu za tegoroczne żniwa.

 

Tu, na Mazowszu, na które przypada trzynaście procent terenów uprawnych naszego kraju, rolnictwo odgrywało zawsze szczególną rolę. Ale Państwa województwo to także wielkie zagłębie ogrodniczo-sadownicze. Rozwojowi rolnictwa sprzyja tu bowiem nie tylko wielkość użytków rolnych, lecz także bliskość dużych ośrodków miejskich, dla których jest ono żywnościowym zapleczem. Znaczący potencjał rolny Mazowsza, ogromne możliwości rozwoju związanego z rolnictwem przemysłu przetwórczego, jak też przetwórstwa ekologicznego sprawiają,
że rolnictwo, modernizowane i rozwijane w sposób przemyślany, jest wielkim bogactwem i szansą tego regionu. Jestem przekonany, że znani z pracowitości mazowieccy rolnicy i gospodarze tutejszych gmin połączą siły, aby ten potencjał jak najlepiej dla dobra Państwa regionu i Polski zagospodarować.

 

Jako Prezydent zamierzam uczynić wszystko, by sprzyjać pozytywnym zmianom, które nie rujnując tradycji, będą nadawać nową dynamikę polskiej wsi. Temu służy powołany w ramach Forum Debaty Publicznej, animowanego przez Kancelarię Prezydenta, zespół ekspercki pod nazwą „Obszary wiejskie szansą rozwoju”. Ufam, iż przy współudziale przedstawicieli zainteresowanych środowisk – także z Państwa regionu – zdołamy wypracować razem rozwiązania, dzięki którym polska wieś będzie coraz nowocześniejsza, coraz zamożniejsza, atrakcyjna jako miejsce zamieszkania i pracy zawodowej.

 

Całej rolniczej społeczności województwa mazowieckiego życzę, aby Państwa starania i ciężka praca były źródłem satysfakcji i przynosiły jak najlepsze owoce. Życzę Państwu, Państwa rodzinom i bliskim zdrowia i wszelkiej osobistej i zawodowej pomyślności
oraz by sprawy polskiej wsi, a także całej naszej narodowej wspólnoty stale zmierzały w dobrym kierunku. Szczęść Boże!
 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Bronisław Komorowski

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.