przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 11 maja 2015

"10-lecie PISF-u to dla polskiej kultury wyjątkowy jubileusz"

Dziękuję Pani Dyrektor Agnieszce Odorowicz i całemu zespołowi PISF-u za te dziesięć lat ciężkiej pracy na rzecz polskiej kinematografii - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście do Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 
Poniedziałek, 11 maja 2015

List prezydenta z okazji 10-lecia PISF-u

List prezydenta Bronisława Komorowskiego do Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Pani Agnieszki Odorowicz w związku z jubileuszem 10-lecia PISF-u. 
Poniedziałek, 11 maja 2015

"Lekcja historii drogowskazem dla dzisiejszej Europy"

Głęboko pragniemy, by słowa z Westerplatte – "Nigdy więcej wojny" – pozostały rzeczywistością również w Europie, która nadchodzi, Europie naszych dzieci oraz wnuków – napisał Prezydent RP w artykule dla "Rzeczpospolitej". 
Sobota, 9 maja 2015

List prezydenta z okazji 70. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Mauthausen-Gusen

Szczególnie tragiczną rolę w martyrologii mojego narodu odegrały trzy obozy w Gusen. Jesienią 1944 roku trafiło do nich wielu uczestników Powstania Warszawskiego. U kresu wojny Polacy stanowili największą grupę więźniów tych obozów - napisał Prezydent RP. 
Sobota, 9 maja 2015

List prezydenta do uczestników i organizatorów XVII Pikniku Europejskiego w Płocku

Piknik Europejski ukazuje jak pozytywną energię niesie w sobie idea zjednoczonej Europy. Jestem pod wrażeniem Państwa zaangażowania w działania na rzecz wspólnego dzielenia się pomysłami i optymizmem - napisał Bronisław Komorowski. 
Piątek, 8 maja 2015

"Wyzwaniem jest utrzymanie konkurencyjności Polski"

Utrzymanie konkurencyjności Polski we wszystkich obszarach to zdaniem Prezydenta RP najważniejsze wyzwanie na najbliższe lata. Jeżeli nie utrzymamy konkurencyjności, to przegramy wyścig z rozwijającymi się krajami - mówił Bronisław Komorowski w TVN 24. 
1 POPRZEDNIA 2345678  250
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.