przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 3 maja 2015

Wystąpienie z okazji Święta Narodowego 3 Maja 

Zawsze nasi wrogowie korzystali na naszych sporach i na naszych kłótniach. Dlatego razem, we wspólnocie, musimy zagwarantować bezpieczną przyszłość naszym dzieciom, bo i dzisiaj świat niesie zagrożenia - mówił Prezydent RP na Placu Zamkowym. 
Niedziela, 3 maja 2015

Prezydent: Polska jest krajem wspaniałym

Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że Konstytucję RP w różnych kwestiach można by poprawić. - Ale Polsce nie będzie służyć walka o to, kto będzie miał większe znaczenie czy prezydent czy premier - podkreślał w radiowych "Sygnałach dnia". 
Niedziela, 3 maja 2015

Wywiad prezydenta w "Sygnałach dnia"

Prezydent Bronisław Komorowski mówił w niedzielę w radiowej Jedynce, że obecnie zamiast zmieniać konstytucję, lepiej jest doskonalić określone w ustawie zasadniczej relacje między prezydentem a rządem i parlamentem. 
Niedziela, 3 maja 2015

List na obchodach Święta Konstytucji 3 Maja w Obornikach Śląskich

Konstytucja 3 Maja to kamień węgielny polskiego marzenia o wolności. Uchwalona w warunkach kryzysu I Rzeczypospolitej, wkrótce padła ofiarą działań wewnętrznych oponentów i zewnętrznych wrogów Polski - napisał Prezydent RP Bronisław Komorowski. 
Sobota, 2 maja 2015

"Nie chcę być prezydentem sumień Polaków"

Prezydent nie jest od rozstrzygania dylematów moralnych. Ma pilnować, by państwo nie odbierało obywatelom wolności podejmowania osobistych decyzji w zgodzie z ich najgłębszymi przekonaniami - mówi w "Gazecie Wyborczej" Prezydent RP. 
Sobota, 2 maja 2015

"Biel i czerwień to znak naszej wspólnoty"

Biało-czerwona flaga przypomina o tym, co nas łączy - o historii, wspólnych celach i wartościach. Zachęcam, byśmy w czasie świąt narodowych ozdobili flagami nasze domy, miejsca pracy i wypoczynku - napisał Prezydent RP w liście do "Super Expressu". 
1 POPRZEDNIA 567891011  250
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.