przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 20 listopada 2010

List prezydenta do kardynała Kazimierza Nycza

Prezydent Bronisław Komorowski

Eminencja Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz


Gaude Mater Polonia, prole fecunda nobili

 

Eminencjo!

Przywołując te słowa hymnu do świętego Stanisława, patrona Polski i polskich duszpasterzy, pragnę wyrazić wielką radość i satysfakcję w związku z włączeniem Eminencji do kolegium kardynalskiego. Z tej okazji proszę przyjąć najserdeczniejsze gratulacje i wyrazy głębokiego szacunku.

Podniesienie głowy Kościoła warszawskiego do godności kardynała, odtąd w szczególny sposób współodpowiedzialnego również za Kościół powszechny, to wielkie wydarzenie. Potwierdza ono rangę i wysoki prestiż warszawskiej stolicy arcybiskupiej, zajmowanej niegdyś przez tak wybitnych synów Kościoła i Rzeczypospolitej, jak Aleksander Kakowski, August Hlond, Stefan Wyszyński i Józef Glemp. Jest to dowód najwyższego uznania i zaufania, jakim darzą Księdza Kardynała Ojciec Święty Benedykt XVI oraz pozostali bracia w biskupstwie.

Dzisiejszy dzień to wielkie święto i radość dla nas wszystkich, całej wspólnoty polskiego Kościoła. Jako Prezydent Rzeczypospolitej, ale i członek tej Wspólnoty, chciałbym raz jeszcze pogratulować Księdzu Kardynałowi zaszczytnego wyróżnienia, życząc aby Jego rządy w archidiecezji warszawskiej były czasem pomyślnym, czasem spokojnej i owocnej pracy duszpasterskiej, oraz by doświadczenie i mądrość Eminencji jak najlepiej służyły Kościołowi w Polsce i na świecie.

Szczęść Boże!

Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.