przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 3 grudnia 2010

List prezydenta na uroczystości barbórkowej w Katowicach

Uczestnicy
uroczystości barbórkowych
w Wyższym Urzędzie Górniczym
w Katowicach


Szanowny Panie Prezesie!
Szanowni Państwo!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników uroczystości barbórkowych Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach.

Dzień Górnika jest jednym z najważniejszych świąt na Śląsku, okazją do zamanifestowania dumy z etosu i bogatych tradycji, jakimi chlubi się ta grupa zawodowa. To także sposobność, aby uhonorować całoroczny trud zarówno osób zatrudnionych bezpośrednio w kopalniach i zakładach wydobywczych, jak i wszystkich tych, którzy zabiegają o stabilny, zrównoważony rozwój tej ważnej dziedziny gospodarki, dbają o prawidłową organizację i bezpieczeństwo w kopalniach, ochronę zdrowia górników, współpracują z jednostkami ratownictwa górniczego.

 

Wyższy Urząd Górniczy oraz podległe mu okręgowe i specjalistyczne urzędy górnicze odgrywają jedną z pierwszoplanowych ról w wspieraniu górników w ich ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Zmniejszyła się liczba kopalń, górnictwo pozostaje jednak nadal jedną z dziedzin o żywotnym znaczeniu dla gospodarki narodowej. Wyższy Urząd Górniczy pełni rolę szczególną, bowiem postępujący wzrost zagrożeń naturalnych nakłada nowe zadania na służby ratownicze.

W tym wyjątkowym dniu, dniu Waszego Święta, pragnę wyrazić wielkie uznanie dla trudu pracowników instytucji pełniącej misję tak ważną dla tysięcy osób zatrudnionych w przemyśle wydobywczym oraz ich rodzin − a pośrednio także wszystkich mieszkańców Polski. Życzę Państwu zasłużonego poczucia dumy i satysfakcji z dotychczasowych dokonań Wyższego Urzędu Górniczego, wielu sukcesów zawodowych, powodzenia i szczęścia. Jeszcze raz Was wszystkich i Wasze rodziny pozdrawiam serdecznie. Szczęść Boże!

Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.