przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 3 grudnia 2010

List prezydenta na Barbórce w Lubinie

Organizatorzy i Uczestnicy
uroczystości barbórkowych
w KGHM Polska Miedź S.A.


Wielce Szanowni Górnicy!
Szanowni Państwo!

Serdecznie pozdrawiam organizatorów i uczestników obchodów Dnia Górnika, które w KGHM Polska Miedź S.A rozpoczynają się już dzisiaj. Wyrazy głębokiego szacunku składam górnikom Polskiej Miedzi oraz pracownikom zakładów górniczych Lubińsko-Głogowskiego Zagłębia Miedziowego. Gratuluję wszystkim Państwu uhonorowanym dzisiaj odznaczeniami państwowymi, Honorowymi Szpadami Górniczymi oraz jubileuszowymi wyróżnieniami za długoletnią pracę zawodową w kopalniach Zgłębia Miedziowego.

To dzięki Państwa codziennej, odpowiedzialnej i niełatwej pracy spółka zyskała miano jednego z filarów polskiej gospodarki, a Lubińsko-Głogowskie Zagłębie Miedziowe jest obecnie jednym z ważniejszych ośrodków przemysłu wydobywczego w Europie, liczącym się w świecie centrum eksportu metali kolorowych i szlachetnych. Cieszę się, że w roku obchodów 30-lecia narodzin Solidarności mogę pokłonić się Państwu jako współtwórcom sukcesu polskich przemian gospodarczo-ustrojowych. Górnicy Polskiej Miedzi dowiedli, że trud, determinacja i wytrwałość w dążeniu do celu mogą przynieść wymierny sukces.

Specyfiką zawodu górnika w XXI wieku jest stały postęp techniczny, nowoczesność wykorzystywanych urządzeń i technologii, a zarazem przywiązanie do pięknych tradycji. W tej Barbórkowej, kultywowanej od wieków, znajduje wyraz górniczy etos powstały z szacunku do pracy i dążenia do jej rzetelnego wykonania. To także odwaga i odpowiedzialność, jednoczące górniczą brać serdeczne więzy koleżeńskie, szacunek dla górniczego munduru, dla starszych, dla wiary, mowy i obyczaju poprzednich pokoleń, wreszcie patriotyzm i zaangażowanie w sprawy dotyczące świata pracy.

Życzę, aby Barbórkę 2010 przeżywali Państwo jako święto zasłużonej dumy z owego etosu i ze wspólnie osiągniętych sukcesów KGHM Polska Miedź S.A. Niech nadchodzący rok będzie dla Państwa czasem spokojnej, bezpiecznej, satysfakcjonującej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym. Wszystkiego dobrego – szczęść Boże!
 

Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.