przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 14 stycznia 2011

List prezydenta na jubileuszu 50-lecia WMOZŻ

Organizatorzy i Uczestnicy
uroczystej akademii
z okazji jubileuszu 50-lecia
Warszawsko-Mazowieckiego
Okręgowego Związku Żeglarskiego


Szanowny Panie Prezesie!
Szanowni Państwo!

Serdecznie pozdrawiam organizatorów i uczestników uroczystości z okazji 50-lecia Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Ten piękny jubileusz w sposób naturalny skłania do wspomnień i podsumowań, będąc ważnym wydarzeniem nie tylko dla środowiska żeglarskiego. Członkowie Związku to ludzie pełni energii, inwencji i społecznikowskiej pasji, zasłużeni dla promocji kultury fizycznej i sportu dla Warszawy i Mazowsza. Serdecznie gratulując Państwu pięciu dekad owocnej działalności, szczególne powinszowania i wyrazy uznania pragnę przekazać osobom, które otrzymają dzisiaj odznaczenia państwowe i resortowe oraz odznaki Zasłużony dla Miasta Stołecznego Warszawy.

Żeglarstwo to wymagająca hartu ducha i odporności fizycznej sztuka ujarzmiania żywiołów wody i powietrza. Żeglarstwo to także stałe nawiązywanie do naszych bogatych tradycji na morzach i oceanach; kultywowanie kultury żeglarskiej, inspirującej ludzi w każdym wieku, zawodników i amatorów, twórców i artystów. Jest to również znakomita szkoła charakteru. Adepci żeglarstwa zyskują wiedzę i umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów, których w Polsce zrzesza Polski Związek Żeglarski i jego organizacje członkowskie, takie jak Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Żeglarski. Obok propagowania turystyki i rekreacji wodnej oraz reprezentowania społeczności żeglarskiej, organizacja odgrywa również ważną rolę jako partner społeczny instytucji publicznych: realizuje zlecone zadania administracyjne w zakresie uprawnień żeglarskich i dokumentacji jachtowej, służy fachowymi opiniami, współuczestniczy w tworzeniu związanych z żeglarstwem regulacji prawnych, a także podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska. W ten sposób wnoszą Państwo swój istotny wkład w budowę obywatelskiej wspólnoty – za co pragnę serdecznie podziękować.

Życzę Warszawsko-Mazowieckiemu Okręgowemu Związkowi Żeglarskiemu kolejnych dekad pełnych sukcesów oraz wielu nowych miłośników przygody pod żaglami. Wszystkim Państwu życzę zawodowych osiągnięć, silnych wiatrów, ciekawych rejsów i spotkań, a także przyjaznych, bezpiecznych portów dla tych, którzy wyruszają w bliski czy daleki świat, i tych, którzy stamtąd wracają.

 

Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.