przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 28 marca 2011

List prezydenta z okazji z okazji zakończenia przez Grupę LOTOS S.A. „Programu 10+”

Uczestnicy
uroczystości zakończenia
przez Grupę LOTOS S.A. „Programu 10+”
w Gdańsku

 

 

Szanowny Panie Prezesie!
Szanowni Państwo!

 

Pragnę przekazać serdeczne pozdrowienia wszystkim zgromadzonym na uroczystości z okazji zakończenia przez Grupę LOTOS S.A. „Programu 10+”. Na ręce Pana Prezesa Zarządu Grupy LOTOS składam najlepsze gratulacje i wyrazy uznania wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego ambitnego projektu inwestycyjnego.

 

Przedsięwzięcie może być powodem do dumy i satysfakcji nie tylko dla Państwa Spółki, ale również znaczącym dokonaniem w skali całego regionu. Wraz z oddaniem do eksploatacji zaawansowanych technologicznie urządzeń, znajduje swój finał inwestycja, która wprowadza Państwa przedsiębiorstwo do elitarnego grona najnowocześniejszych rafinerii w Europie. Zobacz także: Odznaczenia dla kadry kierowniczej oraz pracowników Grupy LOTOS S.A

 

Wiem, że nazwa „Program 10+” ma wieloraką wymowę – jednak przede wszystkim oznacza ona zwiększenie możliwości przerobowych do 10,5 miliona ton ropy naftowej rocznie oraz zapewnienie, że w pozyskiwanym przez LOTOS surowcu ponad 10 procent stanowić będzie własne wydobycie. To ambitne i godne podziwu cele. Nowoczesne instalacje do wytwarzania produktów naftowych zwiększają nasze bezpieczeństwo energetyczne, przyczyniają się do powstawania nowych miejsc pracy i pomagają lepiej chronić środowisko naturalne.

 

Cieszę się, że polskie firmy wydobywcze i rafinerie tak imponująco się rozwijają. Grupa LOTOS dzięki nowej inwestycji staje się silnym graczem na rynku paliw i produktów ropopochodnych. Razem z Państwem, z wszystkimi, którzy tworzyli i urzeczywistniali projekt – dzielę wielką radość z dzisiejszego dnia.

 

Życzę Państwu, aby dalszy rozwój Waszej firmy przyniósł satysfakcję menedżerom i pracownikom Spółki oraz mieszkańcom Pomorza w następnych latach. Życzę wszelkiej pomyślności i raz jeszcze serdecznie Państwa pozdrawiam.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.