przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 22 kwietnia 2011

Wpis Prezydenta RP na stronę internetową kampanii „Mazury Cud Natury”

Wpis
na stronę internetową kampanii „Mazury Cud Natury”
rekomendujący Mazury
w finale konkursu „Nowe 7 Cudów Natury”
szwajcarskiej Fundacji New7Wonders

 

 

Panie i Panowie!

 

Ogromnie się cieszę, iż jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej mogę zarekomendować Państwu kandydaturę Wielkich Jezior Mazurskich do tytułu jednego z „Nowych Siedmiu Cudów Natury”.

 

Zakwalifikowanie się do finału międzynarodowego konkursu, zorganizowanego przez szwajcarską Fundację New7Wonders, stanowi wielki sukces. Mazury, jako jedno z zaledwie pięciu miejsc w Europie, znalazły się wśród 28 najpiękniejszych miejsc na Ziemi – finalistów, z grona których wybranych zostanie siedmiu zwycięzców. W wyniku kilkuletnich eliminacji – najpierw dzięki internautom z całego świata, następnie po obradach prowadzonych w gronie ekspertów – największe z polskich pojezierzy zyskało najwyższe uznanie w kategorii „krajobrazów i formacji polodowcowych”. Obecnie Mazurskie Jeziora stają zaś przed szansą na znalezienie się w gronie siedmiu zwycięzców w ostatniej fazie plebiscytu.

 

To od nas zależy, czy polska Kraina Wielkich Jezior zasłynie jeszcze szerzej niż dotychczas. Co roku miliony Polaków odwiedzają mazurskie lasy, żeglują na jeziorach i wędrują po turystycznych szlakach. Pokażmy ten skarb innym! Niech region, w którym bogactwo przyrody harmonijnie łączy się z dziedzictwem kultury i historii, będzie wizytówką Polski za granicą.

 

Gorąco zachęcam Państwa do oddawania swoich głosów na Masurian Lake District na stronie www.new7wonders.com.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.