przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 10 września 2014

Wystąpienie Prezydenta RP w Bundestagu 

Ostatnie 25-lecie to niewiarygodna wprost historia wspólnego budowania przez Polaków i Niemców zjednoczonej Europy - powiedział Prezydent RP Bronisław Komorowski w Bundestagu podczas uroczystości z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. 
Niedziela, 7 września 2014

Wystąpienie podczas Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie

W 25-lecie Wolności mamy za co dziękować Pani Jasnogórskiej, mamy za co dziękować polskim rolnikom, mamy za co dziękować polskiej wolności. Mamy też o co prosić, mamy o co zabiegać i w modlitwie, i w pracy - mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski. 
Poniedziałek, 1 września 2014

Wystąpienie Prezydenta RP na Westerplatte

Trzeba było dopiero dramatu II wojny światowej, aby Europa zwróciła się w stronę tego, co narody europejskie łączy, a nie dzieli, w stronę integracji, umacniania wolnego rynku i demokracji - mówił na Westerplatte prezydent Bronisław Komorowski. 
Niedziela, 31 sierpnia 2014

Wystąpienie Prezydenta RP w ECS w Gdańsku

W Europejskim Centrum Solidarności jest wiele wątków związanych z różnymi drogami prowadzącymi ku polskiej wolności - mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas wizyty w Centrum. 
Piątek, 15 sierpnia 2014

Wystąpienie Prezydenta RP w Święto Wojska Polskiego 

Święto Wojska Polskiego to święto tych, którzy stoją na straży naszego narodowego bezpieczeństwa. To święto niepodległego państwa wolnych ludzi. Tak było w 1920 roku - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas głównych uroczystości przed Belwederem. 
Piątek, 1 sierpnia 2014

Wystąpienie przy pomniku „Polegli-Niepokonani” na Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli

Wystąpienie prezydenta Bronisława Komorowskiego przy pomniku „Polegli-Niepokonani” na Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli
Chciałbym bardzo, żebyśmy mieli świadomość, że od naszych emocji, od naszej pamięci, od naszych wzruszeń będzie także zależało to, czy ten szczególny dzień, dzień 1 sierpnia będzie przyczyniał się do umacniania naszej wspólnoty - mówił prezydent. 
Czwartek, 31 lipca 2014

Wystąpienie przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego

Historii nie da się zmienić. Z historii i tej heroicznej, i tej tragicznej należy wydobywać to wszystko, co może służyć współczesnym i przyszłym polskim pokoleniom - powiedział Prezydent RP w przeddzień 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. 
Środa, 30 lipca 2014

Wystąpienie na uroczystościach w Parku Wolności

Żywa i niezwyciężona nowoczesna Warszawa, stolica wolnego państwa polskiego, im wszystkim składa hołd i o nich wszystkich pamięta - mówił prezydent podczas uroczystości z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego w Parku Wolności przy Muzeum Powstania. 
1 POPRZEDNIA 1234567  29
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.