przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 3 maja 2014

Wystąpienie z okazji Święta Narodowego 3 Maja 

Doceniając dzisiaj wielkość myśli twórców Konstytucji sprzed 223 lat, doceńmy i własne dzieło: bezpieczną, europejską i rozwijającą się III Rzeczpospolitą. Szanujmy naszą współczesną konstytucję - mówił Prezydent RP na Placu Zamkowym. 
Środa, 16 kwietnia 2014

Wystąpienie prezydenta podczas uroczystości przy Pomniku Orła w Zgorzelcu

Chcę w tym miejscu w sposób szczególny podziękować wszystkim, którzy pamiętają i o tych walkach, i tym wszystkim, co się działo tutaj z polskością już po zakończeniu II wojny światowej - mówił Bronisław Komorowski w 69. rocznicę forsowania Nysy Łużyckiej 
Środa, 9 kwietnia 2014

Wystąpienie Prezydenta RP na Zgromadzeniu Ogólnym Sędziów Trybunału Konstytucyjnego 

W 25. rocznicę wolności Polski, w 25. rocznicę głębokich zmian ustrojowych, w sposób szczególny czujemy wagę dobrego prawa demokratycznego, które stanowi fundament dzisiejszej Polski - mówił prezydent Bronisław Komorowski. 
Środa, 12 marca 2014

"Dokładnie 15 lat temu podpisaliśmy dokumenty akcesyjne do NATO" 

Dokładanie 15 lat temu, tak jak dzisiaj, o godz. 19:00 czasu warszawskiego w USA minister spraw zagranicznych, w rządzie Jerzego Buzka, Bronisław Geremek podpisał odpowiednie dokumenty akcesyjne do NATO - powiedział w środę wieczorem Bronisław Komorowski. 
Poniedziałek, 11 listopada 2013

Wystąpienie przed Grobem Nieznanego Żołnierza

11 listopada 1918 roku Polska wróciła na mapę Europy. Ojczyzna pielęgnowana w sercach Polaków znów stała się państwem. Państwem, które trzeba było organizować, odbudowywać i chronić - mówił Prezydent RP w wystąpieniu z okazji Święta Niepodległości. 
Niedziela, 3 listopada 2013

Wystąpienie prezydenta podczas uroczystości pogrzebowych śp. Tadeusza Mazowieckiego

Wystąpienie prezydenta Bronisława Komorowskiego podczas uroczystości pogrzebowych śp. Tadeusza Mazowieckiego w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. 
Środa, 30 października 2013

Wystąpienie Prezydenta RP podczas wizyty w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej

Ustawa, którą za chwilę podpiszę, jest typowo wojskowa, dlatego chciałem ją podpisać tutaj, w Tomaszowie Mazowieckim, na lotnisku w Glinniku - powiedział prezydent Bronisław Komorowski. 
Piątek, 25 października 2013

Wystąpienie prezydenta podczas spotkania Europejskiej Grupy Komisji Trójstronnej

Dzielę się z Państwem głębokim uczuciem wdzięczności dla wszystkich byłych i obecnych członków Komisji za wspieranie polskich aspiracji do wolności – i do europejskiej jedności - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w piątek w Krakowie. 
1 POPRZEDNIA 3456789  29
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.