przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 5 sierpnia 2015

Wywiad prezydenta w "Faktach po Faktach"

Prezydent jest od tego, żeby wyznaczać Polsce strategiczne zadania, ale samemu starać się także je realizować - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w rozmowie z Justyną Pochanke w TVN24. 
Środa, 5 sierpnia 2015

Prezydent: Nie wybieram się na polityczną emeryturę

Nie wybieram się na emeryturę polityczną – powiedział prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie dla „Faktów po Faktach”. Dodał, że tworzony przez niego instytut będzie działał w wymiarze międzynarodowym. 
Środa, 1 lipca 2015

"Nie mogę zaprzeczyć osiągnięciom czasów wolności w Polsce"

Prezydent nie może być krytykiem rzeczywistości. Musi dbać o to, aby obywatele nie stracili szacunku do państwa, do samych siebie, do efektów własnej pracy - mówi prezydent w rozmowie z Janiną Paradowską i Jerzym Baczyńskim. 
Czwartek, 14 maja 2015

Prezydent: Liczę na sukces referendum

Liczę na sukces idei wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu, a także na zmiany systemu finansowania partii oraz fundamentu relacji między obywatelem a państwem, jakim jest uczciwy system podatkowy - mówił prezydent w RMF FM. 
Środa, 13 maja 2015

"Dobry start dla młodych" - mieszkania i miejsca pracy   <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/lmRBPWrXSW0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

System budowy mieszkań na wynajem z umiarkowanym czynszem i większy dostęp do miejsc pracy to elementy programu "Dobry start dla młodych", którego realizację zapowiada Prezydent RP. O założeniach mówił w programie "Dziś wieczorem" w TVP Info. 
Wtorek, 12 maja 2015

"Zawsze byłem zwolennikiem jak największego wpływu obywateli"

Proponuję zlikwidowanie konstytucyjnej bariery prawnej, rozpoczęcie debaty i dopuszczenie obywateli do decyzji w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych do Sejmu - przekonywał prezydent Bronisław Komorowski w "Faktach po faktach" w TVN 24. 
Piątek, 8 maja 2015

"Wyzwaniem jest utrzymanie konkurencyjności Polski"

Utrzymanie konkurencyjności Polski we wszystkich obszarach to zdaniem Prezydenta RP najważniejsze wyzwanie na najbliższe lata. Jeżeli nie utrzymamy konkurencyjności, to przegramy wyścig z rozwijającymi się krajami - mówił Bronisław Komorowski w TVN 24. 
Środa, 6 maja 2015

Prezydent w TOK FM: Niepodległa Ukraina w polskim interesie

W polskim narodowym interesie leży niepodległa Ukraina zorientowana na Zachód, a nie na Wschód – przekonywał prezydent Bronisław Komorowski w "Poranku" TOK FM. Ocenił, że ile razy Ukraina była cząstką świata wschodniego, to dla Polaków było niekorzystne. 
1234567  53
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.