przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 29 maja 2012

Prezydent: Warto wspierać sukcesy przedsiębiorców

Prezydent Bronisław Komorowski, który był gościem wieczornego programu Tadeusza Mosza i Jana Wróbla "Kto za to zapłaci?" w TVP1 podkreślił, że świat ludzi przedsiębiorczych jest wart tego, aby pokazywać ich sukcesy indywidualne, sukcesy firm. - Abyśmy wszyscy lepiej rozumieli skąd się bierze sukces polskiej gospodarki jako całości - mówił prezydent.

 

Zaznaczył, że on się składa z mozaiki małych sukcesów i sukcesików. - Warto je pokazać, warto wyróżnić i wspierać - ocenił Bronisław Komorowski. 

 

Dodał też, że wspieranie ludzi przedsiębiorczych przez prezydenta jest czymś naturalnym, oczywistym i dlatego zdecydowałem o przywróceniu Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. We wtorek w Poznaniu Bronisław Komorowski wręczył Nagrody Gospodarcze.

 

  Zobacz także: Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP przyznane  Prezydent zwrócił uwagę, że we wszystkich rankingach robionych przez międzynarodowe niezależne organizacje, Polska wypada znakomicie jako kraj bardzo dogodny do inwestycji.
 

- Sukcesy w biznesie przekładają się na sukces całego społeczeństwa - podkreślił prezydent.


Pytany o sytuację przedsiębiorców pokrzywdzonych przez państwo, niesłuszne oskarżenia powiedział, że trzeba walczyć o to, aby ludzie decydujący o prawie uwzględnili w jak największym stopniu tego rodzaju oczekiwania. Dodał, że to jest pytanie o stan polskiego wymiaru sprawiedliwości. - To jest kwestia umiejętnego sformułowania oczekiwań, aby nie były w kolizji z funkcjonowaniem państwa jako całości - zaznaczył. Zdaniem prezydenta, zadaniem jest zabieganie o głębszą reformę systemu sądownictwa. Zobacz także: Wywiad Prezydenta RP dla programu "Kto za to zapłaci" TVP1
 

- My jako społeczeństwo, jako państwo będziemy musieli szukać rozwiązań które gwarantowałyby utrzymanie wzrostu gospodarczego - powiedział prezydent. - To dobry moment dla ludzi biznesu do jasnego sprecyzowania swoich potrzeb, swoich oczekiwań i uczciwego wylobbowania tych rozwiązań, pamiętając, że to muszą być rozwiązania kompromisowe uwzględniające różne aspekty funkcjonowania państwa i społeczeństwa, a nie tylko świata biznesu - dodał.
 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.