przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 14 czerwca 2012

Prezydent przed meczem Polska-Czechy

Prezydent w programie "Kropka nad i"

Wygrana jest w zasięgu możliwości - powiedział prezydent przed sobotnim meczem Polski z Czechami, decydującym o awansie do dalszych rozrywek.Razem z Wami są wszystkie serca w Polsce - mówił Bronisław Komorowski, który był w czwartek gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i" TVN24.

 

Pytany czego życzy Polakom przed meczem z Czechami powiedział: "Życzę, aby zagrali tak jak z drużyną rosyjską - z opanowaniem, z mądrą taktyką niedopuszczania Rosjan za blisko do bramki i z poczuciem, że wygrana jest w zasięgu ich możliwości".

 

- Być może doping narodowy to także jest cząstka tego sukcesu. Chciałbym im życzyć, żeby mieli przekonanie, że jak już wbiegną na murawę boiska, to żeby wiedzieli, że razem z nimi są wszystkie serca polskie, które biją w Polsce i poza Polską - zaznaczył prezydent.


Trenerowi Bronisław Komorowski radzi, żeby nie słuchał specjalnie podpowiadaczy, tylko kierował się własnym doświadczeniem, znajomością ludzi i zespołu.

 

Zobacz także: Wywiad prezydenta dla "Kropki nad i" Prezydent w programie "Kropka nad i"

 

Na pytanie, kogo wystawiłby w meczu z Czechami: Przemysława Tytonia czy Wojciecha Szczęsnego, podkreślił, że nie zamierza zastępować ani piłkarzy, ani trenerów.  - Ale sam fakt, że my to przeżywamy - ja też przeżywam, zastanawiam się, oceniając, patrząc na postawę - oznacza, że Euro 2012 w Polsce spełnia swoją sportową rolę,  ale także rolę czynnika jednoczącego, mobilizującego nas wszystkich - uważa Bronisław Komorowski.

 

Zaznaczył, że prezydent jest od tego, aby demonstrować emocje narodowe, demonstrować także radość z pięknego widowiska, ale nie zastępować trenera.

 

Pytany o Roberta Lewandowskiego ocenił, że to piłkarz z wielką przyszłością. Dodał także, że w porównaniu z drużyną rosyjską, u nas jest dużo więcej młodych zawodników, a więc zawodników z dużą przyszłością.

 

Zdaniem  prezydenta, jeżeli nie zmarnujemy kapitału, zgromadzonego doświadczenia, wiary w siebie to być może dochowamy się drużyny, która będzie święciła triumfy w ramach różnych rozgrywek w piłce nożnej na świecie. - I tego byśmy bardzo chcieli - podkreślił.

 

Oceniając grę biało-czerwonych z Rosją prezydent powiedział, że było widać, że polska drużyna nieprawdopodobnie się zmobilizowana, bardzo dobrze kierowana wymyśliła skuteczną taktykę, z którą nasi partnerzy rosyjscy nie potrafili sobie poradzić.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.