przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 1 stycznia 2011

Wywiad prezydenta dla TVP Info

W tej sposób chce wyręczyć Pana w Pana obowiązkach. Czy Pan poprze w takim razie tę inicjatywę, jeżeli okaże się zgodna z duchem Pana propozycji?

 

Ja dziękuję serdecznie, ale radzę sobie. Ja bardzo dziękuję kolegom z Sejmu, ale niedawno toczyła się debata nad ustawą o finansach publicznych i ja rozumiem, że każdy klub, każde koło jakoś się do tego ustosunkowało. I zobaczymy jak się ustosunkują kluby i koła do mojej inicjatywy, którą zgłoszę do Sejmu z myślą o tym, że daję szansę na ponowną refleksję w tej jednej kwestii. Kwestii jednej, ale istotnej, bo dotyczącej ludzi, którzy przecież jakoś chcieli sobie urządzić starość i mieć poczucie, że dokonany wybór był wyborem trwałym.

 

A każdy ma prawo zgłaszać różne inicjatywy. Nikogo bardzo nie zniechęcam, wręcz odwrotnie, ale nie zamierzam się oglądać na poszczególne środowiska. Prześlę propozycję do Sejmu i oczywiście będę rozmawiał z klubami, kołami, przekonywał do swojego punktu widzenia. Ale oczywiście w najmniejszym stopniu nie zamyka to drogi poszczególnym środowiskom do własnych inicjatyw.

 

Rok dwa tysiące jedenasty będzie chyba także rokiem walki o finanse publiczne i moglibyśmy, Panie Prezydencie, o otwartych funduszach emerytalnych między innymi porozmawiać. Kolejny temat, partyjność prezydentury, bo ważna próba w związku z wyborami parlamentarnymi. Ja mam nadzieję, że jeśli Pan Prezydent się zgodzi, to w następnej rozmowie te tematy poruszymy. Nasza rozmowa…

 

Wie Pani, dwa tysiące jedenasty to na pewno bardzo ważny rok wyborczy…

 
...dzisiejsza dobiega końca.
 

Ja jestem prezydentem, a oczywiście każdy prezydent stał w sytuacji takiej czy chce być prezydentem wspierającym jedną partię polityczną czy zabiegającym na przykład o pogłębienie demokracji poprzez zachęcanie wszystkich do wyborów, bez względu na to kto jakie ma sympatie polityczne.

 
POPRZEDNIA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, NASTĘPNA
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.