przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 16 września 2012

Wywiad Pary Prezydenckiej dla TVP w Spale

Wywiad Pary Prezydenckiej dla TVP w Spale

Prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie udzielonym TVP w Spale podkreślił, że polskie rolnictwo znane jest ze świetnej żywności na europejskim poziomie. Dodał też, że coraz więcej osób wybiera życie na wsi.


Para Prezydencka uczestniczyła w niedzielę w tradycyjnych Dożynkach Prezydenckich w Spale.
 

Bronisław Komorowski uważa, że można wyrazić zadowolenie, bo obecny rok - choć nie był łatwy, o czym rolnicy wiedzą - to przynosi bardzo dobre plony. - Rolą państwa jest nie tylko cieszyć się z tych plonów, ale także dbać o zwiększanie szans na eksport polskiej żywności, przetworzonych płodów rolnych, co też się dzieje - powiedział. Zaznaczył, że polskie rolnictwo jest znane jako dostarczyciel świetnej, na poziomie europejskim, żywości. Zobacz także: Dożynki Prezydenckie w Spale
 

Bronisław Komorowski mówił, że życie składa się z momentów radosnych, czasem bolesnych doświadczeń, a na ogół z ciężkiej pracy. - Sądzę, że rolnicy polscy mogą dziś zaliczyć ostatnie lata, szczególnie od czasu wejścia Polski do UE, do dobrych. Myślę, że mamy do czynienia z latami tłustymi. I to na wsi polskiej widać: po budowie domów, po nowych samochodach, po nowych maszynach, po wysokości dopłat. Co nie oznacza, że wieś jest wyłącznie krainą szczęścia - przyznał.
 

Wskazał, że Polacy coraz bardziej doceniają walory życia na wsi. - Mało się o tym mówi, ale liczba mieszkańców wsi zwiększa się, a nie zmniejsza - zauważył prezydent. Dodał, że nie w każdym rejonie Polski, ale w wielu miejscach, mieszkańcy miast wybierają wieś czasami na emeryturę, a czasami młodzi Polacy szukają tam swoich nowych szans.
 

- My też pewnie się zdecydujemy w przyszłości na podobny ruch - przyznał prezydent.
 

Pierwsza Dama dodała, że państwo Komorowscy wyobrażają sobie swoją przyszłość na Suwalszczyźnie. Również podkreśliła, że coraz więcej Polaków przenosi się z miasta na wieś, ceniąc sobie spokojniejsze życie, a nowe technologie, które pozwalają na pracę na odległość, są też jednym z motorów powodujących przeprowadzki na wieś.
 

Anna Komorowska pytana o najpiękniejszy wieniec dożynkowy, powiedziała, że zgadza się z wyborem jury. - Z przyjemnością będziemy się cieszyć tym wieńcem w Pałacu Prezydenckim - zaznaczyła.


Prezydent życzył rolnikom radości oraz poczucia dumy, że radzimy sobie w niełatwym wyścigu z gospodarkami krajów o wiele zamożniejszych od nas, radzimy sobie wysiłkiem i ciężką pracą rolników.

 

 - Dożynki to przede wszystkim powód do radości, optymizmu oraz nadziei na to, że również następne lata przyniosą dobre plony - podkreślił Bronisław Komorowski.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.