przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 26 kwietnia 2013

"Mam szacunek dla postaw ludzi z tego regionu"

Wywiad prezydenta Bronisława Komorowskiego dla Radia Pomorza i Kujaw

Wywiad prezydenta Bronisława Komorowskiego dla Radia Pomorza i Kujaw

Zobacz także: Wywiad prezydenta dla Radia Pomorza i Kujaw Umiejętność dobrej pracy i dobrej organizacji pracy to w moim przekonaniu wielki kapitał tego regionu. Jest nim  także naturalny zmysł patriotyczny, połączony z marzeniem i nastawieniem na to, że się buduje lepszą rzeczywistość – mówił prezydent Bronisław Komorowski na antenie Radia Pomorza i Kujaw. Rozmowa Magdaleny Jasińskiej z prezydentem Bronisławem Komorowski została wyemitowana podczas porannej audycji w piątek.

 

- Moja babka ze strony mamy pochodzi z Pomorza, więc mam naturalny sentyment i szacunek dla postaw ludzi z tego regionu Polski. Postaw, w których mieści się tyle samo patriotyzmu i wrażliwości na sprawy narodowe, ile rozumienia nowoczesnego patriotyzmu jako postawy uczciwej i solidnej pracy – powiedział prezydent Komorowski, który wraz z Małżonką przebywał w czwartek z wizytą w województwie kujawsko-pomorskim. – Widzę tutaj efekty tej pracy; to jest rejon, który się szalenie zmienia, zmienia się na lepsze, umiejętnie wykorzystując pieniądze płynące z Unii Europejskiej, jak i efekty własnej pracy, przedsiębiorczości, pomysłowości – dodał prezydent. Zobacz także: Prezydent z wizytą w Kujawsko-Pomorskiem

 

Bronisław Komorowski podkreślił, że z ciekawością słyszy o inicjatywach mających na celu ściślejsze związanie ze sobą, także w wymiarze aglomeracyjnym, Torunia i Bydgoszczy, a także o zaawansowanym myśleniu o tym, aby i ten wielki potencjał intelektualny, jakim są uczelnie wyższe również do siebie zbliżać. - A że przy tym konkuruje się ze sobą, to bardzo dobrze – uważa prezydent.

 

W czwartek w Bydgoszczy Bronisław Komorowski odebrał doktorat honoris causa UKW. Wcześniej w Toruniu zwiedził nową siedzibę Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych i otworzył Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii UMK.


Pytany o uroczystość na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, prezydent powiedział: Miałem przyjemność już na Litwie, w Mołdawii i na Węgrzech przyjmować ten tytuł, ale rzeczywiście to jest wyjątkowe wzruszenie, że mogę uzyskać ten zaszczytny dla całego środowiska akademickiego tytuł doktora honoris causa po raz pierwszy w Polsce, tu w Bydgoszczy. Jest to dla mnie autentycznie wielkie przeżycie, tym bardziej, że osobą wygłaszającą laudację jest osoba dla mnie niezwykle ważna, która odegrała w moim życiu istotną rolę, to jest profesor Henryk Samsonowicz, mój mistrz z czasów studiów na Uniwersytecie Warszawskim. Zobacz także: Laudacja prezydenta Bronisława Komorowskiego Wykład prezydenta nt. historycznej pamięci III RP
 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.