przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 16 maja 2013

Prezydent: Konkurencyjność to nowe technologie

Wywiad prezydenta Bronisława Komorowskiego dla Polskiego Radia Rzeszów

Konkurencyjność to m.in. nowe technologie, ale to także m.in. bliższe powiązanie nauki z potrzebami przemysłu i biznesu – mówił prezydent Bronisław Komorowski w Polskim Radiu Rzeszów.Wcześniej prezydent otworzył Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej na Uniwersytecie Rzeszowskim.

  

Zobacz także: "Zdobycze nauki trzeba wykorzystać w gospodarce" W rozmowie z Radiem Rzeszów Bronisław Komorowski podkreślał, że Unia Europejska, która finansuje w ogromnej mierze powstawanie takich instytucji jak Centrum Innowacji - kładzie nacisk na innowacyjność jako na szansę w walce o konkurencyjność gospodarki Europy jako całości.

 

- Cieszmy się z tego, że możemy inwestować duże pieniądze unijne, które do Polski trafiają i będą trafiały. Starajmy się jak najlepiej je spożytkować budując konkurencyjność polskiej gospodarki, także w stosunku do gospodarek innych krajów unijnych – mówił.

 

Prezydent podkreślał, że Polska zyskała ogromną szansę dzięki członkowstwu w UE. W jego ocenie, szczególny sens mają wydatki na infrastrukturę, a także na innowacyjność.

 

Zaznaczył, że racjonalność wydawania pieniędzy musi oznaczać także inwestowanie pieniędzy w to, co może przynieść szybki rozwój.

 

Prezydent mówił także o wizycie w Chorwacji i polskich doświadczeniach w sprawach gospodarczych oraz działaniach antykryzysowych. - W Chorwacji dziś marzą o tym, aby polski kapitał tam wchodził. I między innymi o tym rozmawiałem z prezydentem Chorwacji – relacjonował.

 

Bronisław Komorowski podkreślał, że inwestycje to miejsca pracy. - Trzeba pilnować, aby polska była atrakcyjna dla inwestycji kapitałowych zewnętrznych i budowała swoje szanse przez ofensywę kapitałową w innych krajach unijnych – powiedział.

 

Prezydent mówił też, że Polsce zależy na tym, aby Ukraina zbliżała się do Zachodu oraz na posiadaniu umowy stowarzyszeniowej UE z Ukrainą.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.