przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Prezydent: ostatnie lata coraz lepsze dla Szczecina

Wywiad Prezydenta RP dla Radia Szczecin

Ostatnie lata są coraz lepsze dla Szczecina, w tym mieście wiele się dzieje dobrego – ocenił prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie dla Radia Szczecin. Wywiad został wyemitowany w poniedziałek rano.


Prezydent był w piątek i sobotę z dwudniową wizytą w województwie zachodniopomorskim, odwiedził m.in. Gryfino, Świnoujście i Szczecin.
 

Zobacz także: Otwarcie Finału Regat The Tall Ships Races 2013 W Szczecinie wziął udział w otwarciu Finału Regat The Tall Ships Races 2013. W wywiadzie dla Radia Szczecin Bronisław Komorowski podkreślał, że organizacja regat jest świetnym efektem promocyjnym dla miasta. - Jestem pełen uznania dla władz miasta – dodał.
 

- W Szczecinie wiele się dobrego dzieje – ocenił prezydent. - Ostatnie lata są coraz lepszymi latami dla Szczecina. Sądzę, że przy okazji tej wielkiej operacji żaglowców daje nowe szanse, impulsy rozwojowe Szczecinowi pewna stabilizacja władzy również i długotrwałość realizowania interesujących planów – zaznaczył.
 

Prezydent wskazywał, że nowa perspektywa budżetowa UE to gigantyczna szansa dla całej Polski, to także szansa dla wielu województw na nadgonienie różnic, zaległości z tytułu złej historii. Zwrócił uwagę, że poziom finansowania – wynikający z tej perspektywy - w województwie mazowieckim na jednego mieszkańca to ok. 500 euro, a w woj. zachodniopomorskim ponad 800 euro. – Te pieniądze trzeba jeszcze mądrze wydać – podkreślił.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.