przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 11 listopada 2013

"Święto Niepodległości obchodźmy razem"

Wywiad prezydenta Bronisława Komorowskiego dla radiowych "Sygnałów Dnia"

Musimy uczyć się akceptowania odmienności w poglądach, w stylu uprawiania polityki, w sposobie zachowywania się, a jednocześnie nie odpuszczać potrzeby działania na rzecz wspólnoty - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w radiowych "Sygnałach Dnia".

 

- W działania partii jest wpisane dzielenie społeczeństwa na cząstki. Jednocześnie są potrzebne działania idące w stronę budowania wspólnoty ponad podziałania partyjnymi stąd moje usiłowania, moje działania i mam nadzieję jakieś efekty, jeśli chodzi o zszywanie tego, co prują partie - mówił prezydent w rozmowie z Krzysztofem Grzesiowskim.


Zaznaczył, że musimy uczyć się akceptowania odmienności w poglądach, w stylu uprawiania polityki, w sposobie zachowywania się, a jednocześnie nie odpuszczać, nie zmarnować potrzeby działania na rzecz wspólnoty.
 

W opinii Bronisława Komorowskiego, wielość manifestacji nie jest niczym złym, jeżeli nie dochodzi do awantur, konfrontacji na ulicach, konfrontacji z użyciem haseł patriotycznych,niepodległościowych, narodowych jako haseł, które mają zaszkodzić konkurentowi.
 

Zobacz także: Marsz "Razem dla Niepodległej" Trasa Marszu "Razem dla Niepodległej" - Ja proponuję, aby rocznicę obchodzić razem - podkreślił prezydent. Zaznaczył, że w Marszu "Razem dla Niepodległej" będą szły osoby o różnych poglądach.
 

- Wielkość Polski wymaga, żebyśmy my sami nie byli mali. To znaczy, żebyśmy byli otwarci na innych nie bojąc się cudzych poglądów, cudzych wartości. Powinniśmy dążąc do wielkości nie wykazywać się kompleksami tylko poczuciem siły własnej tradycji, własnej rodziny, własnego umiłowania Ojczyzny. Bez kompleksów ku wielkiej Polsce, rozumianej jako wielkość wynikająca z szanowania różnorodności, z szanowania marzeń o Polsce o nowoczesnej - pokreślił prezydent.


W ocenie Bronisława Komorowskiego, nowoczesny patriotyzm to szanowanie tradycji, ale też myślenie o Polsce w kategoriach stojących przed nami zadań. - Patriotyzm łączący pamięć o tradycji, przeszłości z odważnym myśleniem o naszych zadaniach na dzisiaj i na przyszłość - zaznaczył.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.