Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 7 lutego 2014

Prezydent: Karta Dużych Rodzin to inwestycja

Wywiad Prezydenta RP dla TVP Info

Karta Dużych Rodzin ma niezwykłe znaczenie, to inwestycja w przyszłych obywateli, ale to nie wszystko - powiedział Prezydent RP Bronisław Komorowski zapowiadając, że zaproponuje rozwiązania w systemie podatkowych sprzyjające rodzinom wielodzietnym. Prezydent był gościem Piotra Kraśki w programie "Dziś wieczorem" w TVP Info.

 

Bronisław Komorowski przypomniał że ubiegłym roku wystąpił do samorządów, do rządu z prośbą o próbę pogłębionej polityki prorodzinnej. - I to się udało - ocenił.

 

Prezydent wskazywał, że dzisiaj gminnych kart jest ponad 100, są też karty wojewódzkie, a następne są przygotowywane. - Ukoronowaniem jest Karta ogólnopolska, którą przygotowuje rząd. To jest bardzo ważne - zaznaczył.

 

Bronisław Komorowski ocenił, że rozwiązania zawarte w Karcie Dużych Rodzin to wielkie ułatwienie w wychowywaniu dzieci w rodzinach wielodzietnych.

 

Jak żartował, nasze prababcie, babcie śmiałyby się słysząc, że troje dzieci to rodzina wielodzietna. Zwrócił też uwagę, że w Polsce rodziny wielodzietne - 3 dzieci i więcej - to 6% rodzin, ale wychowują one ponad 20% dzieci, a więc przyszłych obywateli.
 

Karta Dużych Rodzin to inwestycja w dużą liczbę obywateli, którzy kiedyś będą decydowali jaka będzie kondycja gospodarki, jakie będą emerytury, jaki rozwój - podkreślił.
 

Przyznał też, że Karta Dużej Rodziny to nie wszystko. Zapowiedział, że będzie proponował rozwiązanie w systemie podatkowym, tak aby zbudować mechanizm wspierania tych, którzy płacą podatki i jeszcze dźwigają ciężar wychowania dużej liczby dzieci.

 

- Mam nadzieję, że to zyska akceptację i rządu i wszystkich sił politycznych - powiedział prezydent.
 

Poleć znajomemu