przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 6 sierpnia 2014

"Rolą prezydenta szukanie sposobu na budowanie wspólnoty"

  |   Wywiad prezydenta dla radia RMF FM Wywiad prezydenta dla radia RMF FM Wywiad prezydenta dla radia RMF FM Wywiad prezydenta dla radia RMF FM Wywiad prezydenta dla radia RMF FM

Pytany o moment zaprzysiężenia na urząd Prezydenta RP, Bronisław Komorowski przyznał, że był to dla niego bardzo ważny moment. – Cieszę się, że mogę dzisiaj patrzeć wstecz na te cztery lata i że mogę jeszcze patrzeć rok do przodu – przyznał.

 

Prezydent był w środę  gościem radia RMF FM w Krakowie. Wcześniej wziął udział w uroczystościach związanych z XLIX (34. po wojnie) Marszem Szlakiem I Kompanii Kadrowej w Stulecie Legionowego Czynu Niepodległościowego.
 

Zdaniem prezydenta obecnie jest jeszcze za wcześnie, by deklarować chęć reelekcji. – To nie jest dobry moment. Funkcjonuję politycznie od wielu, wielu lat, ceniąc sobie bardzo mechanizmy demokratyczne i jedno wiem, obserwując świat polityki – że źle się dzieje, jeśli politycy zaczynają się zachowywać „wyborczo” – powiedział Bronisław Komorowski. – Wtedy o wiele trudniej o dystans do siebie i do spraw, którymi powinno się zajmować – dodał. Podkreślił, że priorytetem jest dla niego dokończenie kadencji, tak aby sam mógł ocenić, czy jest ona dobra, czy zła. – Muszę koncentrować się na tym, co jest dzisiaj moim wyzwaniem – podkreślił. Im później złożę deklarację, tym lepiej – dodał.

 

Do strategicznych zadań swojej prezydentury Bronisław Komorowski zalicza: wzmacnianie pozycji Polski na arenie międzynarodowej i walka o polskie interesy, co dzisiaj oznacza szczególne znaczenie spraw ukraińskich, wspieranie bezpieczeństwa kraju oraz politykę prorodzinną polegającą na przełamywaniu kryzysu demograficznego. – Istotna jest również walka o utrzymanie konkurencyjności polskiej gospodarki oraz wspieranie nowoczesności polskiego patriotyzmu, także poprzez przypominanie, że to Polska jest ojczyzną wolności  – zaznaczył prezydent. Podkreślił także, że rolą prezydenta jest szukanie sposobu na budowanie wspólnoty.

  Zobacz także: Wywiad prezydenta w RMF FM

Zobacz publikację Cztery lata prezydentury>>

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.