przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 3 lutego 2015

Prezydent: Radio jest cudownym medium

  |   Wywiad Prezydenta RP w radiowej Jedynce w programie „Cztery pory roku” Wywiad Prezydenta RP w radiowej Jedynce w programie „Cztery pory roku” Wywiad Prezydenta RP w radiowej Jedynce w programie „Cztery pory roku” Wywiad Prezydenta RP w radiowej Jedynce w programie „Cztery pory roku” Wywiad Prezydenta RP w radiowej Jedynce w programie „Cztery pory roku” Wywiad Prezydenta RP w radiowej Jedynce w programie „Cztery pory roku”

Radio cząstką mojego dzieciństwa, młodości i dorosłości aż po dzień dzisiejszy – mówił prezydent Bronisław Komorowski w radiowej Jedynce w programie „Cztery pory roku”. Radio jest cudownym medium, nie jest aż tak bardzo inwazyjne; radio to medium towarzyszące – wskazywał.

 

Z okazji jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia prezydent złożył wszystkim pracownikom gratulacje oraz życzył trwania więzi między słuchaczami a radiem.


Radio cząstką mojego dzieciństwa, młodości i dorosłości aż po dzień dzisiejszy – mówił prezydent w radiowej Jedynce w programie „Cztery pory roku”. Wspominał, że jego ojciec słuchał Radia Wolna Europa, a dziadkowie konkursu Chopinowskiego. Dodał, że radio towarzyszyło w życiu.

 

Bronisław Komorowski mówił również, że radio to także jego codzienność od rana, kiedy słucha informacji, programów publicystycznych. Wskazywał, że w języku polskim jeśli jesteśmy zainteresowani wiedzą na temat świata, to nie pytamy co widać? tylko co słychać?

 

W ocenie Bronisława Komorowskiego, radio jest cudownym medium, nie jest aż tak bardzo inwazyjne, nie wymusza pełnej koncentracji tak jak telewizja. Dodał, że jest o wiele łatwiej słuchać radia i robić coś innego. - Radio to medium towarzyszące – zaznaczył dodając, że radio też czasem uprzyjemnia życie.

 

Wysłuchał także jednej z najstarszych zachowanych archiwalnych wypowiedzi marszałka Józefa Piłsudskiego dotyczącej etosu pracy.

 

Prezydent był pytany o mającą się ukazać na początku marca książkę-wywiad z nim „Zwykły polski los”. - To nie jest książka o polityce. To jest wywiad o moim życiu, które jest życiem przepełnionym polityką, kiedyś opozycyjną i działaniem w podziemiu, a potem także polityką w rozumieniu służby państwowej – mówił Bronisław Komorowski.

 

Prezydent opowiadał też o sentymentach i pochodzeniu rodzinnym, a także domku w Budzie Ruskiej. Przyznał też, że życie towarzyskie ze względu na pełnioną funkcję - choć uległo ograniczeniu - trwa. Jest rzeczą normalną, że my bywamy i u nas bywają. Tego pilnujemy bardzo – zaznaczył. Mówił też o spotkaniach rodzinnych i świątecznych tradycjach.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.